Gemeente gaat in gesprek over illegaal ingebruikgenomen groen
VLISSINGEN – De gemeente gaat 742 situaties behandelen waarbij er sprake is van mogelijk ongeoorloofd in gebruik genomen openbaar groen. De gemeente gaat hierover per situatie met de ingebruiknemer in gesprek.
Op basis van een inventarisatie door een extern onderzoeksbureau blijkt dat er sprake is van 742 gevallen. Dit vertaalt zich naar ongeveer 26.393 m2 grond dat door bewoners en bedrijven onttrokken is aan de openbaarheid. Een groot deel hiervan behoort toe aan de hoofdgroenstructuur dat juist de leefbaarheid van de gemeente mede bepaalt.
Er zal nog in 2022 worden gestart met het behandelen van de situaties. Elke ingebruiknemer zal persoonlijk worden benaderd. Op basis van een zorgvuldig communicatietraject met de ingebruiknemers wordt de mogelijkheid geboden om, indien mogelijk, de grond door de ingebruiknemer aan te kopen. Als blijkt dat dit niet mogelijk of wenselijk is omdat de grond bij de hoofdgroenstructuur hoort, dan zal de grond weer terug in eigen beheer worden genomen door de gemeente.
Voor de uitvoering van dit project wordt gerekend met een periode van 5 jaar. Er wordt gewerkt met een wijkgerichte aanpak. Dit houdt onder andere in dat bewoners uit eenzelfde wijk in dezelfde periode contact krijgen met de betreffende gemeente medewerker. Dit kan tevens betekenen dat de behandeling van een ingebruikname samenvalt met de uitvoering van bijvoorbeeld een civiel project om de overlast voor de inwoners zo beperkt mogelijk te houden.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
4 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
5 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
5 dagen geleden