Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente en universiteit Groningen: we delen zorgen actievoerders

Gemeente en universiteit Groningen: we delen zorgen actievoerders

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen en de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) zeggen dat ze de zorgen delen van de ongeveer 75 studenten die donderdag het Academiegebouw in de stad hebben bezet. De actievoerders zeggen dat er te weinig woonruimte is, vooral voor internationale studenten. Ze willen pas vertrekken als hun eis voor meer huisvesting wordt ingewilligd.

De Groningse wethouder Roeland van der Schaaf (PvdA, wonen) en Hans Biemans van het college van bestuur van de universiteit zijn in het Academiegebouw om met de studenten te praten.

Volgens een woordvoerder van de actiegroep Shelter Our Students (S.O.S.) heeft de universiteit alle deuren van het gebouw dicht gedaan. Mensen die in het gebouw waren mogen wel naar buiten, maar niemand mag naar binnen. De studenten mogen ook geen eten laten bezorgen, zegt de woordvoerder. Alle colleges, promoties en buluitreikingen in het gebouw zijn geschrapt. "Volstrekt belachelijk. Je zou gewoon eten naar binnen moeten kunnen laten. Alle grote collegezalen kunnen gebruikt worden en we maken ruimte voor buluitrekingen. We zitten die mensen niet in de weg. We staan tegenover de RUG, niet tegenover hen."

Mars der daklozen

Eerder op de dag waren ongeveer 150 mensen in Groningen de straat opgegaan in een 'mars der daklozen'. Ze verzamelden zich op de Grote Markt en liepen vervolgens naar het Academiegebouw om aandacht te vragen voor de woningcrisis onder met name internationale studenten. De demonstranten liepen met borden met daarop teksten als 'housing is a human right' en 'winter is coming'. Ook riepen ze leuzen waarmee ze duidelijk maakten dat ze snel goede huisvesting willen.

Dit jaar hebben honderden studenten nog geen woonruimte kunnen vinden. Enkele studenten slapen momenteel in de noodopvang van de gemeente en via opvang die S.O.S. voor ze geregeld heeft. Ook stelt de actiegroep dat sommigen bij vrienden of op campings verblijven.

Ook andere steden kampen met een woningtekort voor studenten. Zo hebben in Enschede nog zo'n 400 tot 500 internationale studenten geen kamer gevonden, terwijl het studiejaar al is begonnen.

Meer uit Binnenland

Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

1 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

1 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

2 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

4 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

4 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

5 uur geleden
Koopmans: eerder hard ingrijpen tegen corona was niet realistisch

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.

5 uur geleden