Gemeente en politie Amsterdam komen met verklaring
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse gemeente en politie komen later vrijdag met een verklaring over de ongeregeldheden in de nacht van donderdag op vrijdag in de hoofdstad. Dat melden woordvoerders van de gemeente en de politie. Op dit moment vertellen zij niet meer over wat zich heeft afgespeeld.
Het werd in de nacht van donderdag op vrijdag onrustig in Amsterdam na een wedstrijd tussen Ajax en de Israëlische club Maccabi Tel Aviv. Volgens de Israëlische ambassade in de Verenigde Staten zijn honderden fans van Maccabi aangevallen.
Israëlische media als The Jerusalem Post en The Times of Israel melden op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat drie Israëliërs in Nederland vermist zijn na de onrustige nacht in Amsterdam. Er zouden tien mensen gewond zijn geraakt.
Volgens The Jerusalem Post zoeken Israëlische consulaire medewerkers in ziekenhuizen naar de vermisten.
Meer uit Binnenland
WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
6 minuten geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
8 minuten geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
17 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ondanks drie grote natuurbranden in twee dagen op militaire terreinen, vindt generaal Onno Eichelsheim het niet nodig oefeningen van Defensie te pauzeren zolang het droog is. Hij vindt het onder meer "heel vervelend voor omstanders, campings en de natuur zelf", zo zei hij tijdens een persmoment in Hilversum, "maar we moeten blijven oefenen om klaar te zijn voor crises en het opleiden van onze mensen".
30 minuten geledenBUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Opvangorgaan COA weet nog niet waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven. Ook de vele tientallen medewerkers moeten het terrein verlaten.
39 minuten geledenKESSEL (ANP) - Ploegen van de brandweer zijn nog enkele uren bezig met bluswerkzaamheden bij de grote natuurbrand bij het Limburgse Kessel, meldt de veiligheidsregio. "De brand breidt zich niet uit", luidt het.
45 minuten geleden