
Gemeente en gebruikers Wesselopark werken samen aan verbeteringen
KLOETINGE – De problemen op sportcomplex Wesselopark in Kloetinge pakken de gemeente Goes en de sportverenigingen, waaronder voetbalclub Kloetinge, samen aan. De gebruikers hebben wensen als het vergroten van de sport-, omkleed- en parkeercapaciteit en het bouwen van een nieuw clubhuis. Of en wanneer dit allemaal in vervulling kan gaan, blijkt dit jaar uit de gezamenlijke onderzoeken van de partijen.
Voor het toekomstbestendig maken van het sportpark heeft VV Kloetinge, op verzoek van de gemeente Goes, een toekomstplan tot 2025 opgesteld. De andere twee sportclubs op het Wesselopark, tennisvereniging De Bongerd en Schutterij Ravenstein, zijn hierin gekend. Dit plan is de basis voor de gemeente en sportverenigingen om samen de haalbaarheid van de wensen nader te onderzoeken en de ruimtelijke indeling van het complex te optimaliseren.
Draaien
“Er is geen ruimte om het sportpark uit te breiden, dus we moeten binnen de hekken de ruimte zo efficiënt mogelijk invullen”, legt de Goese wethouder Joost de Goffau uit. Zo wil VV Kloetinge veld 3 een kwartslag draaien. Dit zou deze of volgende zomer uitgevoerd kunnen worden. “Zo ontstaat er meer bespeelbare ruimte”, legt voorzitter Jan-Kees de Bruine van VV Kloetinge uit. Die extra meters veld zijn volgens hem hard nodig. “Door de druk op de capaciteit is de veldindeling nu bijna hogere wiskunde”, zegt hij.
Ook wordt de mogelijkheid voor een extra jeugdveld tussen de tribune en veld 4 onderzocht en maken de partijen een plan voor het vernieuwen van de twee kleedkamers onder de tribune.
Hart
Een andere wens is het realiseren van een nieuw clubhuis, met onder meer een kantine en bestuurskamer, als multifunctioneel hart van het Wesselopark. Daarvoor ontstaat met het draaien van het veld meer ruimte. Financieel zijn de verenigingen hiervoor verantwoordelijk. De rol van de gemeente is het verlenen van een vergunning voor de nieuwbouw en het bepalen van de functies ervan.
Groei
Tijdens de gesprekken tussen de gemeente en verenigingen is geconcludeerd dat het toekomstplan veel goede elementen bevat, maar ook een aantal problemen niet oplost, staat in een nota van de gemeente Goes. Zo heeft de voetbalclub als doel in 2025 tot 1.200 leden gegroeid te zijn, maar de gemeente komt in haar berekeningen tot een maximum ruimte voor 800 leden. ‘Dan zou het ledenaantal nog met tien procent kunnen groeien’, staat in de nota. De gemeente wil overleggen met de club over welk aantal spelende leden in relatie tot het ambitieniveau passend is binnen de ruimte op het sportcomplex, is in de nota te lezen.
Parkeren
Al jaren zijn er te weinig parkeerplaatsen op het Wesselopark, zowel voor auto’s als bussen van de tegenstander. De verenigingen willen dat de parkeercapaciteit voldoende is, ook op de piekmomenten, maar dit lijkt de gemeente onmogelijk. De partijen onderzoeken samen hoe de parkeervoorziening geoptimaliseerd kan worden. ‘Hierbij kijken we ook naar laadpalen voor elektrische auto’s.’
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
9 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
10 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
12 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
12 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
17 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
19 uur geleden'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.
1 dag geleden