Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Den Haag akkoord met verkoop Eneco

Gemeente Den Haag akkoord met verkoop Eneco

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de gemeenteraad van Den Haag heeft ingestemd met de verkoop van Eneco aan een consortium van Japanse bedrijven. De gemeente is een van de grotere aandeelhouders van het energiebedrijf. Als de deal doorgaat, levert dat de stad ongeveer 675 miljoen euro op.

Afgelopen najaar kwam een consortium van conglomeraat Mitsubishi Corporation en energiebedrijf Chubu als winnaar uit de bus in de strijd om Eneco. Zij betalen 4,1 miljard euro voor de overname. Eneco is momenteel nog in handen van tientallen gemeenten. Het bod gaat door als ten minste driekwart van de aandeelhouders akkoord is met de verkoop.

Den Haag wil de opbrengst onder andere gebruiken voor betaalbare woningen. Daarvoor wordt 50 miljoen euro gereserveerd. Verder gaat een groot deel van het geld naar duurzaamheidsinitiatieven. Ook steekt de gemeente 10 miljoen euro in ICT en verbeterde dienstverlening.

Een andere gegadigde voor Eneco was olie- en gasbedrijf Shell, dat samen met pensioenuitvoerder PGGM optrok. Daarnaast deed Rabobank samen met investeerder KKR een gooi naar Eneco.

Meer uit Financieel

'Superbelegger' Warren Buffett stopt bij Berkshire Hathaway

OMAHA (ANP) - De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' Warren Buffett (94) stopt eind dit jaar als baas bij zijn bedrijf Berkshire Hathaway. Dat melden meerdere Amerikaanse media, waaronder Politico en CNBC. Hij maakte zijn beslissing bekend in een zaal vol aandeelhouders.

20 minuten geleden
KLM annuleert zondag twee vluchten om onderhoud Boeing 787's

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert zondag opnieuw vluchten die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Het gaat om een vlucht naar Shanghai en een naar Los Angeles.

2 uur geleden
Duel NEC - Willem II tijdelijk stilgelegd na blessure Proper

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Willem II is zaterdag tijdens de eerste helft enige tijd stilgelegd. Twee NEC-spelers botsten vijf minuten voor rust hard met hun hoofden tegen elkaar.

2 uur geleden
Klanten Rabobank hebben betaalproblemen door storing

UTRECHT (ANP) - De Rabobank heeft last van een storing. Klanten kunnen daardoor problemen hebben met het doen van betalingen.

2 uur geleden
Beursmiljardair Buffett stapelt cash op tot recordbedrag

OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.

5 uur geleden
Beursmiljardair Buffett stapelt cash op tot recordbedrag

OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.

5 uur geleden
Japan mikt op deal met VS in juni, ondanks ruzie over auto-export

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse regering denkt volgende maand tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, ondanks aanhoudende spanningen over Amerikaanse invoerheffingen op Japanse auto's. Dat zegt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsonderhandelaar van Japan.

5 uur geleden