Gemeente Borsele zet stappen in Platepolder
HEINKENSZAND - Als het meezit begint de bouw van de eerste woningen in de Platepolder in Heinkenszand in de tweede helft van 2022.
De eerste plannen voor de nieuwbouwwijk werden in 2018 bekend. “Het proces heeft iets van vertraging opgelopen door corona. We konden met de klankbordgroep niet fysiek bij elkaar komen, maar dat is inmiddels digitaal wel gebeurd. We kunnen nu verder”, zegt wethouder Kees Weststrate van de gemeente Borsele.
Ontwikkeling
Uiteindelijk moeten er op het stuk grond tussen de Stenevate, Oudekamersedijk, Heinkenszandseweg en Zuidzaksedijk tussen de 350 en 450 huizen komen. “Het is een grote uitbreiding.”
De wijk wordt in vier fasen ontwikkeld. In de eerste fase staat de bouw van 12 appartementen (drie keer vier), 26 grondgebonden woningen en 34 huizen in een hofje op het programma. De hofwoningen worden waarschijnlijk deels sociale huur en deels koop.
Groen
De Platepolder wordt een wijk met veel groen, een aantal waterpartijen en allerlei typen woningen. Het plan staat toe dat de huizen te allen tijde kunnen worden omgebouwd tot levensloopbestendige woningen met een volledig woonprogramma op de begane grond.
Toegang
De toegangsweg komt aan de Heinkenszandseweg. Tijdens de eerste fase gaat het verkeer nog wel via de Stenevate naar binnen. “We willen de ontsluiting via de Heinkenszandseweg deels betalen met de opbrengst van de eerste fase.” De gemeente hoopt dat dit jaar alle procedures kunnen worden afgerond. In het voorjaar van 2022 maakt ze de grond dan bouwrijp. Een paar maanden daarna kunnen de eerste palen de grond in. “Het wordt een mooie wijk”, zegt Weststrate. “Je woont er dichtbij alle voorzieningen, maar staat ook zo in de polder.”
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden