Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Borsele weer ‘baas over eigen portemonnee’

Gemeente Borsele weer ‘baas over eigen portemonnee’

HEINKENSZAND - Per 1 januari 2022 valt de gemeente Borsele niet meer onder preventief toezicht, maar weer onder repressief toezicht van de provincie Zeeland. Dat betekent dat de gemeente vooraf geen toestemming meer hoeft te vragen aan de provincie voor uitgaven die niet eerder begroot waren. Reden voor de versoepeling is de sluitende begroting tot en met 2025 die de gemeente Borsele in november presenteerde.

Er is de afgelopen jaren al 2 miljoen euro bezuinigd, waardoor de gemeente haar begroting sluitend kreeg. ‘Ik ben erg blij met het goede nieuws’, laat wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele weten. ‘Je wilt toch baas zijn over je eigen portemonnee.’ 

Wel is er nog werk aan de winkel voor het gemeentelijke huishoudboekje. ‘De komende jaren moeten we nog 2,5 miljoen euro bezuinigen om een meerjarig sluitende begroting te houden. En eerder opgelegde bezuinigingen moeten we dus nog steeds realiseren.’ Toch ziet hij de toekomst niet al te somber in. ‘We krijgen structureel meer geld voor de jeugdzorg en de herverdeling van het gemeentefonds kan in ons voordeel zijn. Er komt zo een beetje licht aan het eind van de tunnel.’

Meer uit Beveland

Chauffeur vrachtwagen overleden na ongeluk A58

GOES - De chauffeur van de vrachtwagen die maandagmiddag kantelde na een aanrijding op de A58 bij Goes, is overleden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.

10 uur geleden
Goes haalt 20 zieke kastanjebomen uit Voorstad weg

GOES - Alle kastanjebomen aan de Voorstad en de Oostsingel hebben de Kastanjebloedingsziekte. De bomen kunnen niet beter worden gemaakt. Daarom haalt de gemeente Goes twaalf kastanjes weg. Daarvoor in de plek komen 20 nieuwe bomen. 

11 uur geleden
Wegwijzer voor ondernemers binnenstad Goes

GOES - Het nieuwe bestuur van het Ondernemers Overleg Goes (OOG) komt met frisse plannen voor de binnenstad. Deze week lanceert de organisatie een gloednieuwe 'Wegwijzer voor ondernemen in de Goese binnenstad'. Met de compacte folder en een tweezijdige tafelkaart wil het bestuur zowel gevestigde als startende ondernemers sneller naar de juiste informatie en contactpersonen leiden.

13 uur geleden
Zeeuwse Keverdag in hartje Goes succesvol

GOES - Op zondag 29 juni verandert de Grote Markt in Goes in een kleurrijke verzameling van glimmend blik en nostalgie: dan vindt de jaarlijkse Zeeuwse Keverdag plaats. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er honderden Volkswagen Kevers en andere luchtgekoelde modellen te bewonderen in het hart van de stad. Om 13.30 begint de rondrit.

16 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

18 uur geleden
Chillpill uit Kloetinge derde in finale Kunstbende

KLOETINGE - de 18-jarige Chillpill uit Kloetinge heeft zaterdag 28 juni de derde prijs in de wacht gesleept in de categorie Theater tijdens de finale van Kunstbende 2025. De finale vond plaats tijdens het Kunstbende Young Creators Festival in de Melkweg en iTA in Amsterdam. Daar streden 86 acts in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater om de felbegeerde Kunstbende Award. De eersteprijswinnaars mogen optreden op grote podia, van Oerol tot Stedelijk Museum Amsterdam.  

19 uur geleden
Nationaal Hitteplan uitgebreid en komende dagen ook nog van kracht

WEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden. 

1 dag geleden