Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Borsele weer ‘baas over eigen portemonnee’

Gemeente Borsele weer ‘baas over eigen portemonnee’

HEINKENSZAND - Per 1 januari 2022 valt de gemeente Borsele niet meer onder preventief toezicht, maar weer onder repressief toezicht van de provincie Zeeland. Dat betekent dat de gemeente vooraf geen toestemming meer hoeft te vragen aan de provincie voor uitgaven die niet eerder begroot waren. Reden voor de versoepeling is de sluitende begroting tot en met 2025 die de gemeente Borsele in november presenteerde.

Er is de afgelopen jaren al 2 miljoen euro bezuinigd, waardoor de gemeente haar begroting sluitend kreeg. ‘Ik ben erg blij met het goede nieuws’, laat wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele weten. ‘Je wilt toch baas zijn over je eigen portemonnee.’ 

Wel is er nog werk aan de winkel voor het gemeentelijke huishoudboekje. ‘De komende jaren moeten we nog 2,5 miljoen euro bezuinigen om een meerjarig sluitende begroting te houden. En eerder opgelegde bezuinigingen moeten we dus nog steeds realiseren.’ Toch ziet hij de toekomst niet al te somber in. ‘We krijgen structureel meer geld voor de jeugdzorg en de herverdeling van het gemeentefonds kan in ons voordeel zijn. Er komt zo een beetje licht aan het eind van de tunnel.’

Meer uit Beveland

Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

1 uur geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

3 uur geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

5 uur geleden
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen-Oost

RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.

9 uur geleden
Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

22 uur geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

22 uur geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

1 dag geleden