
Gemeente Borsele viert jubileum op bescheiden wijze
HEINKENSZAND - De gemeente Borsele viert op bescheiden wijze haar vijftigjarig bestaan. Het jubileumjaar is zaterdag van start gegaan met een ontbijt voor vijftig inwoners die in januari jarig zijn. Burgemeester Gerben Dijksterhuis, de wethouders én Zeeuwse Sien aten een hapje mee in raadsboerderij Stenevate in Heinkenszand.
Het ontbijt was de eerste van een aantal activiteiten in het kader van het vijftigjarig bestaan. In 1970 werden de toenmalige gemeenten Borssele, Baarland, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's-Gravenpolder, ‘s-Heer Abtskerke, ‘s-Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Nisse, Oudelande, Ovezande en de dorpen Nieuwdorp en Lewedorp, die deel uitmaakten van de gemeente ‘s-Heer Arendskerke, samengevoegd tot één gemeente Borsele. “Het gaat hartstikke goed. Iedereen is blij met hoe het nu gaat”, zegt burgemeester Gerben Dijksterhuis. “Mensen voelen zich inwoner van de gemeente Borsele, maar zijn in de eerste plaats inwoner van Baarland, Nisse of Borssele. Dat vind ik goed. Het gaat de laatste tijd vaak over herindelingen, maar wij hebben daaraan geen behoefte. We kunnen alles prima zelf.”
Sober
De gemeenteraad heeft eerder 80.000 euro vrijgemaakt om de verjaardag te vieren. Het college van burgemeester en wethouders heeft dat gehalveerd, omdat de gemeente voor een grote bezuinigingsopgave staat. Ze wil kijken hoe ver ze met 40.000 euro komt. “Het betekent niet dat we het sober vieren. Er is ontzettend veel te doen.”
't Kerkje
De eerstvolgende activiteit is een jubileumvoorstelling op zondag 8 maart in ‘t Kerkje van Ellesdiek. Cabaretière Katinka Polderman, geboren in ‘s-Heer Abtskerke, schrijver Rinus Spruit en het duo Rowenna Otte en Julio Melio treden op. De voorstelling is gratis te bezoeken. Kaarten kunnen worden gereserveerd via [email protected] en 0113-612681.
Braderie
Een hoogtepunt in het jubileumjaar moet de open dag van de gemeente worden, die op zaterdag 11 juli is in Heinkenszand. “We sluiten dan aan bij de langste braderie van Zeeland. We willen dan laten zien wat we in huis hebben.” Een aantal hulpdiensten en veiligheidspartners werken mee aan de dag. Zaterdag 22 augustus is er in Hoedekenskerke een bijzondere aflevering van het Borsels Korenfestival. Op verschillende plekken in het dorp treden koren op. Wie in 2020 vijftig jaar wordt maakt kans op kaartjes voor een bijzondere rit in de stoomtrein richting het korenfestival.
De laatste grote activiteit is een jubileumfeest in De Stenge in Heinkenszand. Op vrijdag 6 november vindt daar een feest plaats met onder meer coverband The Moon.
Een aantal lokale bands, die hebben meegedaan aan Spectra, krijgen ook een podium. Ook voor deze avond is de entree gratis.
Wandeltocht
Naast alle rote activiteiten is er meer te doen in het kader van het jubileum. Zo planten kinderen jubileumbomen tijdens de Boomfeestdag, is er een wandeltocht van Borsele Beweegt en Stichting Landschapspark Borsele op zaterdag 6 juni en zijn er muziek- en activiteitendagen in de verzorgingshuizen in de gemeente. Tot slot komt de culturele raad met een kunstzinnige uitdaging voor alle amateurkunstenaars in de gemeente Borsele.
Meer uit Beveland
GOES - Het nieuwe bestuur van het Ondernemers Overleg Goes (OOG) komt met frisse plannen voor de binnenstad. Deze week lanceert de organisatie een gloednieuwe 'Wegwijzer voor ondernemen in de Goese binnenstad'. Met de compacte folder en een tweezijdige tafelkaart wil het bestuur zowel gevestigde als startende ondernemers sneller naar de juiste informatie en contactpersonen leiden.
1 uur geledenGOES - Op zondag 29 juni verandert de Grote Markt in Goes in een kleurrijke verzameling van glimmend blik en nostalgie: dan vindt de jaarlijkse Zeeuwse Keverdag plaats. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er honderden Volkswagen Kevers en andere luchtgekoelde modellen te bewonderen in het hart van de stad. Om 13.30 begint de rondrit.
5 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
6 uur geledenKLOETINGE - de 18-jarige Chillpill uit Kloetinge heeft zaterdag 28 juni de derde prijs in de wacht gesleept in de categorie Theater tijdens de finale van Kunstbende 2025. De finale vond plaats tijdens het Kunstbende Young Creators Festival in de Melkweg en iTA in Amsterdam. Daar streden 86 acts in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater om de felbegeerde Kunstbende Award. De eersteprijswinnaars mogen optreden op grote podia, van Oerol tot Stedelijk Museum Amsterdam.
8 uur geledenWEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden.
1 dag geledenGOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen.
1 dag geledenKAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
2 dagen geleden