Gemeente baalt van afwijzingen voor Stimuleringsfonds
THOLEN - Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen hebben onlangs drie aanvragen voor een bijdrage uit het Stimuleringsfonds Samenleven moeten afwijzen. "En dat is zonde", stelt wethouder Jan Harmsen.
"Mensen weten de weg naar het stimuleringsfonds steeds beter te vinden", stelt wethouder Harmsen. "Dat is mooi, want dat betekent dat het leeft in de samenleving en dat er allerlei activiteiten georganiseerd worden door de inwoners, stichtingen en verenigingen." Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. "We proberen hiermee echt een aanjager te zijn voor activiteiten, maar dat betekent niet dat we geen strenge eisen stellen." Eén van die eisen is dat de vereniging of stichting niet ook al subsidie krijgt voor de activiteit vanuit een ander potje.
Dat is bijvoorbeeld het geval bij de aanvraag van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging die een bijdrage vraagt voor de cultuur- en concertreis naar Italië. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. "Het stimuleringsfonds is voor eenmalige of kortstondige projecten en niet voor de jaarlijkse bekostiging van activiteiten."
De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima, 24.400 euro in een periode van twee jaar voor het project 'Goed voor je lijf en leden', werd eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds." [l]
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
4 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
8 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Sinds 2021 organiseert het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland speciale welkomstbijeenkomsten voor nieuwe inwoners van Sint-Annaland. Voor wie hier net zijn komen wonen of die wachten op de oplevering van hun nieuwe woning. Deze avonden zijn een ludieke vorm van inburgering in het dorp aan de Krabbenkreek.
2 dagen geledenTHOLEN - Een groepje Tholenaren organiseren op Tweede Kerstdag een speciaal kerstdiner voor mensen die kerst anders alleen zouden doorbrengen. Zij willen ervoor zorgen dat niemand tijdens de feestdagen eenzaam hoeft te zijn.
2 dagen geledenTHOLEN - De meteorologische winter start dit jaar zacht, met temperaturen die regelmatig boven normaal uitkomen. Volgens Weeronline blijft het in de eerste helft van december nat, somber en onstuimig, zonder kans op echt winterweer. Richting kerst neemt de kans op winterse neerslag iets toe, waardoor de kans op een witte kerst stijgt naar 10 à 15 procent.
2 dagen geleden