Gemeente baalt van afwijzingen voor Stimuleringsfonds
THOLEN - Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen hebben onlangs drie aanvragen voor een bijdrage uit het Stimuleringsfonds Samenleven moeten afwijzen. "En dat is zonde", stelt wethouder Jan Harmsen.
"Mensen weten de weg naar het stimuleringsfonds steeds beter te vinden", stelt wethouder Harmsen. "Dat is mooi, want dat betekent dat het leeft in de samenleving en dat er allerlei activiteiten georganiseerd worden door de inwoners, stichtingen en verenigingen." Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. "We proberen hiermee echt een aanjager te zijn voor activiteiten, maar dat betekent niet dat we geen strenge eisen stellen." Eén van die eisen is dat de vereniging of stichting niet ook al subsidie krijgt voor de activiteit vanuit een ander potje.
Dat is bijvoorbeeld het geval bij de aanvraag van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging die een bijdrage vraagt voor de cultuur- en concertreis naar Italië. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. "Het stimuleringsfonds is voor eenmalige of kortstondige projecten en niet voor de jaarlijkse bekostiging van activiteiten."
De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima, 24.400 euro in een periode van twee jaar voor het project 'Goed voor je lijf en leden', werd eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds." [l]
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
15 uur geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
20 uur geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
1 dag geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
1 dag geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
2 dagen geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
2 dagen geleden