Gemeente baalt van afwijzingen voor Stimuleringsfonds
THOLEN - Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen hebben onlangs drie aanvragen voor een bijdrage uit het Stimuleringsfonds Samenleven moeten afwijzen. "En dat is zonde", stelt wethouder Jan Harmsen.
"Mensen weten de weg naar het stimuleringsfonds steeds beter te vinden", stelt wethouder Harmsen. "Dat is mooi, want dat betekent dat het leeft in de samenleving en dat er allerlei activiteiten georganiseerd worden door de inwoners, stichtingen en verenigingen." Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. "We proberen hiermee echt een aanjager te zijn voor activiteiten, maar dat betekent niet dat we geen strenge eisen stellen." Eén van die eisen is dat de vereniging of stichting niet ook al subsidie krijgt voor de activiteit vanuit een ander potje.
Dat is bijvoorbeeld het geval bij de aanvraag van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging die een bijdrage vraagt voor de cultuur- en concertreis naar Italië. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. "Het stimuleringsfonds is voor eenmalige of kortstondige projecten en niet voor de jaarlijkse bekostiging van activiteiten."
De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima, 24.400 euro in een periode van twee jaar voor het project 'Goed voor je lijf en leden', werd eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds." [l]
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar gaan een nieuwe fase in. Vanaf maandag 17 augustus start de gemeente Roosendaal met het bouwrijp maken van het terrein. De daadwerkelijke bouw van het ziekenhuis staat gepland voor oktober.
35 minuten geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De hoofdrijbaan van de Slaakbrug gaat toch niet vrijdagmiddag open, wat Rijkswaterstaat eerder deze week wel had beloofd. De werkzaamheden lopen iets uit, waardoor het verkeer naar verwachting pas vanaf zaterdagochtend 06.00 uur weer over de hoofdrijbaan kan rijden. Meteen daarna gaat de parallelweg dicht.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - Muziek, gezelligheid en een bomvol Havenplein. Dat is wat bezoekers op vrijdag 7 en zaterdag 8 augustus kunnen verwachten tijdens de vijfde editie van het Havenplein Festival. Het gratis feest valt traditiegetrouw samen met de kermis en jaarlijkse braderie en is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op de evenementenkalender van Sint-Annaland.
20 uur geledenTHOLEN - Automobilisten die in België tanken, profiteren vanaf woensdag van een nog groter voordeel. Het prijsverschil met Nederland loopt op tot ruim 70 cent per liter benzine.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De hoofdrijbaan van de Slaakbrug gaat vrijdagmiddag na een afsluiting van vijf weken weer open. Volgens Rijkswaterstaat verlopen de werkzaamheden volgens planning en is het onderhoud op tijd afgerond.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De kermis in Sint-Maartensdijk is nog maar net afgelopen of de volgende dient zich alweer aan. Van woensdag 5 tot en met zaterdag 8 augustus staat het Havenplein in Sint-Annaland vier dagen lang in het teken van een gezellige mix van attracties, spelletjes en lekkernijen.
1 dag geledenTHOLEN - Goed nieuws voor bezoekers van het naaktstrandje aan de Oesterdam: de populaire ligweide blijft deze zomervakantie gewoon open. Eerder leek het erop dat het strandje wekenlang afgesloten zou zijn vanwege de bouw van een pilothal op de Bergse Diepsluis, maar dat blijkt nu toch niet nodig.
2 dagen geleden