Gemeente baalt van afwijzingen voor Stimuleringsfonds
THOLEN - Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen hebben onlangs drie aanvragen voor een bijdrage uit het Stimuleringsfonds Samenleven moeten afwijzen. "En dat is zonde", stelt wethouder Jan Harmsen.
"Mensen weten de weg naar het stimuleringsfonds steeds beter te vinden", stelt wethouder Harmsen. "Dat is mooi, want dat betekent dat het leeft in de samenleving en dat er allerlei activiteiten georganiseerd worden door de inwoners, stichtingen en verenigingen." Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. "We proberen hiermee echt een aanjager te zijn voor activiteiten, maar dat betekent niet dat we geen strenge eisen stellen." Eén van die eisen is dat de vereniging of stichting niet ook al subsidie krijgt voor de activiteit vanuit een ander potje.
Dat is bijvoorbeeld het geval bij de aanvraag van de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging die een bijdrage vraagt voor de cultuur- en concertreis naar Italië. De Seniorenvereniging Vossemeer en omgeving vroeg een bijdrage voor de dagbestedingen en hulpverlening in 2019, maar ook daar werd geen gehoor aan gegeven. "Het stimuleringsfonds is voor eenmalige of kortstondige projecten en niet voor de jaarlijkse bekostiging van activiteiten."
De aanvraag van Tennisvereniging Eegedima, 24.400 euro in een periode van twee jaar voor het project 'Goed voor je lijf en leden', werd eveneens niet toegekend. "Het zijn alle drie hele goede en mooie initiatieven, maar ze vallen niet onder dit stimuleringsfonds." [l]
Meer uit Tholen
THOLEN - Jij op Tholen van de gemeente Tholen organiseert in de herfstvakantie sportieve, creatieve en gezellige activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is knutselen, Dag van het Onbeperkt Sporten, een filmmiddag en Agent Factory. Aanmelden is verplicht en kan vanaf maandag 5 oktober.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ze hebben er meer dan vijftien jaar op moeten wachten, maar vrijdagavond was dan eindelijk de officiële opening. De Smerdiekse jeugd heeft weer een eigen plek: Jeugdhonk Haestinge. "Niets moet en bijna alles mag hier", zo lacht een trotse initiatiefneemster Ria.
15 uur geledenTHOLEN - Met meer dan zeventig bieren konden Thoolse bierliefhebbers zaterdagmiddag hun hart ophalen tijdens de zevende editie van het Thoolse Bierfestival. Vijf brouwers uit heel de regio waren met hun meest iconische bieren afgereisd om hun trots in de idyllische setting van de Gasthuiskapel te presenteren.
18 uur geledenSTEENBERGEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Cynthia Boer en Francis Gunter, industrieel naaisters bij Insulcon B.V.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Nelia van den Berg die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis is vanaf 1 oktober gestart met een speciale vrouwenhartpolikliniek. Op deze nieuwe polikliniek krijgen patiënten met onbegrepen hartklachten meer tijd, aandacht en begeleiding. Daarmee speelt Bravis in op groeiende inzichten binnen de cardiologie. Hart- en vaatziekten uiten zich bij vrouwen namelijk niet altijd op dezelfde manier als bij mannen.
2 dagen geledenNIEUW-VOSSEMEER/OUD-VOSSEMEER - Inwoners van Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer kunnen op zaterdag 10 oktober meepraten over twee nieuwe objecten die bij de dorpen komen te staan. Dit gebeurt bij de voormalige veerverbinding over het Schelde-Rijnkanaal. De objecten moeten verwijzen naar de oude verdedigingslinie en een symbolische verbinding vormen tussen beide dorpen.
2 dagen geleden