Gemeente aan de slag met woonwagenkamp
THOLEN - De gemeenteraad van Tholen wordt deze week gevraagd om in te stemmen met de startnotitie Plan van Aanpak voor het woonwagenkamp aan de Oudelandsedijk. Daarnaast wordt gevraagd om een bedrag van 50.000 euro voor de inhuur van een extern bureau, omdat de gemeente zelf niet de benodigde kennis en kunde in huis heeft. Het Plan van Aanpak moet ervoor zorgen dat het woonwagenkamp weer schoon, heel en veilig wordt.
"Het huidige beeld van de gestalde zaken op het 'sloopterrein' en het diffuse beeld op de standplaatsen met betrekking tot energieleverantie, leefbaarheid en openbare orde en veiligheidsrisico's stroken niet met het beeld dat de gemeente heeft bij een schone, hele en veilige locatie", stelt de gemeente Tholen. En daarom wil de gemeente in samenspraak met de Stichting Woonwagenbeheer Zuid-West Nederland én de bewoners van het woonwagenkamp een Plan van Aanpak opstellen.
Gezamenlijke aanpak
Het woonwagenkamp aan de Oudelandsedijk bevindt zich op een terrein dat dateert uit 1974. Er zijn vijf woonwagenstandplaatsen inclusief sanitaire units. Het terrein met hierop de standplaatsen is in bezit van de Stichting Woonwagenbeheer Zuid-West Nederland. Het omliggende openbaar gebied zoals de weg, groen en werkterrein is in bezit van de gemeente Tholen. De gemeente zorgt er onder andere voor dat het afval wordt opgehaald en dat het groen wordt bijgehouden. De Stichting beheert en onderhoudt de standplaatsen en voorzieningengebouwen. Gezamenlijk willen zij nu het volledige terrein aanpakken.
Uitgangspunten
In de startnotitie Plan van Aanpak zijn al een aantal uitgangspunten genoteerd. Zo willen de stichting en de gemeente ervoor zorgen dat de woonwagenlocatie weer voldoet aan 'schoon, heel en veilig' en de locatie moet voldoen aan de geldende wet- en regelgeving. Ook het openbaar gebied moet aangepakt worden, zodat het een passende uitstraling heeft naar de omgeving toe en er mogen geen bedrijfsmatige activiteiten meer op het terrein plaatsvinden. Als uitgangspunt wordt ook aangehouden dat de woonwagenlocatie aangesloten moet zijn op de omgeving, een open structuur moet hebben en van buitenaf zichtbaar moet zijn. "Er komen duidelijke en handhaafbare overgangen tussen openbaar gebied en privéterrein en duidelijkheid in relatie tot de Stichting Woonwagenbeheer Zuid-West Nederland over de verhuur van standplaatsen, woonwagens en het beheer ervan. Last but not least wil de gemeente Tholen de relatie en communicatie met bewoners verbeteren door sociaal beheer in te stellen.
Extra woonwagens
Naast de aanpak van de woonwagenlocatie aan de Oudelandsedijk gaat de gemeente Tholen ook een woonbehoefteonderzoek uit (laten) voeren. Op 12 juli 2018 heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties een nieuw beleid vastgesteld omtrent woonwagens. "Een belangrijk uitgangspunt in het nieuwe beleid vormt de verplichting voor de gemeente zich in te spannen om de woonwagencultuur te behouden en deze wijze van wonen op te nemen in het Volkshuisvestingsbeleid." Daarnaast staat in dit beleid dat een woningzoekende woonwagenbewoner binnen een redelijke termijn kans moet hebben op een standplaats. "Naar aanleiding van de uitkomst van het woonbehoefteonderzoek wenst de gemeente het aantal woonwagenstandplaatsen binnen de gemeente Tholen opnieuw te bepalen." Zo kan het zomaar zijn dat er toch een aantal woonwagenstandplaatsen bij gaan komen in de gemeente Tholen.
Als de gemeenteraad instemt met deze startnotitie, wil de gemeente eerst met bewoners en de stichting een zogenaamde nul-meting houden. Daarbij wordt de huidige stand van zaken bekeken.
Meer uit Tholen
THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
16 uur geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
18 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
20 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
1 dag geledenTHOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
2 dagen geleden