Gemeente aan de slag met tekort aan openbare toiletten
THOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren aan de slag met het huidige tekort aan openbare toiletten in de gemeente. Dat laat wethouder Jan Harmsen weten op vragen van Jolanda Schot (SP).
"Door het toilettekort in Nederland kunnen ruim 2 miljoen buik- en blaaspatiënten, maar ook vrouwen, bejaarden, gehandicapten, ouders met jonge kinderen, dagjesmensen en toeristen niet onbezorgd op pad", stelde Schot. Daarom wilde ze van de gemeente Tholen weten of men o de hoogte is van het nijpende toilettekort in Nederland. Ook wilde ze weten hoeveel openbare toiletten er in de gemeente Tholen zijn en of de gemeente actie gaat ondernemen om een mogelijk tekort zo snel mogelijk op te heffen.
De wethouder laat nu weten dat het toilettekort de aandacht heeft van het college. "Nabij strandjes en duiklocaties staan een gedeelte van het jaar vijftien openbare toiletvoorzieningen." Daarnaast is onlangs medewerking verleend aan een particulier initiatief tot het plaatsen van een toiletunit bij het strandje van Sint-Annaland. De komende jaren gaat de gemeente, onder andere samen met Werkgroep Gehandicapten Tholen, aan de slag om dit soort knelpunten op te lossen. "We weten dat we er iets mee moeten. Eind dit jaar komt dat waarschijnlijk ook in de beleidsvisie tot uiting." In de Kadernota 2021 moet er dan geld beschikbaar worden gesteld.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.
11 uur geledenPOORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.
15 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
2 dagen geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
2 dagen geleden