Gemeente aan de slag met tekort aan openbare toiletten
THOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren aan de slag met het huidige tekort aan openbare toiletten in de gemeente. Dat laat wethouder Jan Harmsen weten op vragen van Jolanda Schot (SP).
"Door het toilettekort in Nederland kunnen ruim 2 miljoen buik- en blaaspatiënten, maar ook vrouwen, bejaarden, gehandicapten, ouders met jonge kinderen, dagjesmensen en toeristen niet onbezorgd op pad", stelde Schot. Daarom wilde ze van de gemeente Tholen weten of men o de hoogte is van het nijpende toilettekort in Nederland. Ook wilde ze weten hoeveel openbare toiletten er in de gemeente Tholen zijn en of de gemeente actie gaat ondernemen om een mogelijk tekort zo snel mogelijk op te heffen.
De wethouder laat nu weten dat het toilettekort de aandacht heeft van het college. "Nabij strandjes en duiklocaties staan een gedeelte van het jaar vijftien openbare toiletvoorzieningen." Daarnaast is onlangs medewerking verleend aan een particulier initiatief tot het plaatsen van een toiletunit bij het strandje van Sint-Annaland. De komende jaren gaat de gemeente, onder andere samen met Werkgroep Gehandicapten Tholen, aan de slag om dit soort knelpunten op te lossen. "We weten dat we er iets mee moeten. Eind dit jaar komt dat waarschijnlijk ook in de beleidsvisie tot uiting." In de Kadernota 2021 moet er dan geld beschikbaar worden gesteld.
Meer uit Tholen
SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
3 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
3 uur geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
6 uur geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
21 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
1 dag geleden