Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemaskerde Matla wil er op EK hockey staan nu het echt moet

Gemaskerde Matla wil er op EK hockey staan nu het echt moet

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Hockeyster Frédérique Matla wil na een rustdag haar waarde bewijzen tijdens de knock-outfase van het EK in Mönchengladbach. Donderdag is Engeland de tegenstander van Oranje in de halve eindstrijd. Matla hoopt de Nederlandse ploeg zaterdag in de finale de vierde opeenvolgende Europese titel te bezorgen.

"We hebben in de poule tegen drie tegenstanders gespeeld die op de cirkel verdedigden en waar sprake was van een muur. Dat zal donderdag tegen Engeland heel anders worden", zegt Matla, die in de groepsfase drie doelpunten maakte. Spanje (5-1), België (2-0) en Italië (5-0) werden verslagen.

"Maar ik lever liever vanaf nu een mooie bijdrage dan dat ik de 5-0 maak tegen bijvoorbeeld Italië. Over de poulefase ben ik wel tevreden. Maar als je kritisch bent, hadden we er misschien meer kunnen maken. Al lig ik daar echt niet wakker van. En qua punten hebben we er het maximaal haalbare uitgehaald."

Gezichtsmasker

Matla speelt in Mönchengladbach met een beschermend gezichtsmasker. In aanloop naar het EK brak ze tijdens een training haar neus. "Op het moment dat het gebeurde, dacht ik: dat heb ik weer. Maar ik heb maar één training gemist en inmiddels ben ik er wel aan gewend, al speelt het wel een stuk minder gemakkelijk en heb ik iets minder zicht. En het is een stuk warmer. Maar over een paar weken ben ik er gelukkig weer van af." De vriend van Matla speelde in op die nieuwe look en zat tijdens de groepswedstrijden met een soort Batman-masker op de tribunes, net als haar ouders.

In het "vette stadion" jaagt Matla op haar zoveelste gouden plak. "Ik heb natuurlijk alles al gewonnen wat er te winnen valt, maar elk EK is net weer wat anders. Als je het vergelijkt met het WK en de Olympische Spelen is het het kleinste toernooi, maar dat doet niks af aan de motivatie. Natuurlijk zijn we er allemaal wel eens klaar mee. Maar als je je stick dan weer even aan de wilgen hebt gehangen en op vakantie bent geweest, dan vinden we het spelletje allemaal weer heel erg leuk. Het is echt niet zo dat het hierna klaar is, of bijvoorbeeld volgend jaar", aldus de 26-jarige Matla, die Alyson Annan vorig jaar als bondscoach vervangen zag worden door Paul van Ass.

Nieuwe omgeving

"Het is leuk om af en toe een nieuwe omgeving te hebben en de nieuwe staf heeft daarvoor gezorgd. Het was voor iedereen even wennen, onder meer omdat Paul nog nooit een vrouwenteam had gecoacht. Maar het plezier straalt er echt weer van af en Paul is heel transparant en laat iedereen lekker zijn eigen ding doen. Dat is heel fijn."

De andere halve finale gaat tussen België en gastland Duitsland.

Meer uit Sport

Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

7 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

12 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

12 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

14 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

14 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

20 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

1 dag geleden