Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geluk: ‘Waar blijft gedenksteen Rädda Barnenstraat?’

Geluk: ‘Waar blijft gedenksteen Rädda Barnenstraat?’

SINT-MAARTENSDIJK - Waar blijft de gedenksteen voor de Rädda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk? Dat vraagt Petrina Geluk van de Thoolse CDA-fractie zich af. Volgens haar is dit in 2016 al toegezegd, maar is er nog steeds niet gebeurd.

Bij de herbestemming van het perceel aan de Rädda Barnenstraat na de sloop van het toenmalige gebouw ofwel de ‘oude kleuterschool’ zouden er volgens Geluk toezeggingen gedaan zijn over het plaatsen van een gedenksteen of gedenkteken. “Het houten gebouw was een geschenk van Zweden na de Ramp. We willen weten of er al invulling is gegeven aan een gedenksteen of gedenkteken op of bij het perceel waar het nieuwe Medisch Centrum Pluimpot in Sint-Maartensdijk is gevestigd”, zegt ze. 

Geluk verwijst naar de commissievergadering van 10 oktober 2016 waarin gesproken is over het inzetten van de ISV-reserve voor de sloop van Rädda Barnenstraat. “Toen al hebben we de vraag gesteld of er rekening is gehouden met de historische betekenis van dit gebouw en de straatnaam van deze locatie. Rädda Barnen betekent ‘red de kinderen’. Wij vragen ons af of het niet gepast is om als er nog ruimte is in de financiële middelen van kunst en cultuur om hier een gedenksteen of gedenkteken te plaatsen dat recht doet aan deze waardevolle herinnering. Zo kunnen we het verhaal van de watersnoodramp en van de internationale hulp- en steunverlening zichtbaar en kenbaar maken voor de generaties na ons. Het herdenken van de Ramp vindt onze fractie van groot belang”, aldus het CDA destijds. 

Meer uit Tholen

Alzheimer Café van Thoolse werkgroep gaat binnenkort weer van start

THOLEN - Alzheimer Werkgroep Tholen houdt maandag 26 januari weer het eerste Alzheimer Café van een serie van vijf bijeenkomsten. Tijdens het Alzheimer Café spreekt meestal een deskundige over een onderwerp rondom dementie. Eén keer per jaar is er een bijeenkomst waarin de deelnemers met elkaar in gesprek gaan.

2 uur geleden
Leon de Witte verruilt Tholense Boys aan het einde van dit seizoen voor WHS

SINT-ANNALAND - Leon de Witte ruilt de geel-zwarten in voor het groen-wit. De huidige hoofdtrainer van Tholense Boys gaat aan het einde van het seizoen aan de slag bij WHS. Daar heeft hij een contract voor twee jaar getekend.

6 uur geleden
Jongeren zien niks in helmplicht op e-bikes: ‘Dan gaat m’n haar nog slechter zitten’

THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.

23 uur geleden
Drie jubilarissen in het zonnetje bij Fluplandse vrouwenvereniging

SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.

1 dag geleden
Hulp komt te laat voor schaap op z’n rug: Zo kun je het dier in nood zelf helpen

POORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.

1 dag geleden
WHS beloont zichzelf niet in goede tweede helft tegen koploper [SPEELRONDE 12]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.

2 dagen geleden
Dit is waarom christenen deze week elke avond samen bidden in Thoolse kerken

THOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.

2 dagen geleden