Geluk: ‘Waar blijft gedenksteen Rädda Barnenstraat?’
SINT-MAARTENSDIJK - Waar blijft de gedenksteen voor de Rädda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk? Dat vraagt Petrina Geluk van de Thoolse CDA-fractie zich af. Volgens haar is dit in 2016 al toegezegd, maar is er nog steeds niet gebeurd.
Bij de herbestemming van het perceel aan de Rädda Barnenstraat na de sloop van het toenmalige gebouw ofwel de ‘oude kleuterschool’ zouden er volgens Geluk toezeggingen gedaan zijn over het plaatsen van een gedenksteen of gedenkteken. “Het houten gebouw was een geschenk van Zweden na de Ramp. We willen weten of er al invulling is gegeven aan een gedenksteen of gedenkteken op of bij het perceel waar het nieuwe Medisch Centrum Pluimpot in Sint-Maartensdijk is gevestigd”, zegt ze.
Geluk verwijst naar de commissievergadering van 10 oktober 2016 waarin gesproken is over het inzetten van de ISV-reserve voor de sloop van Rädda Barnenstraat. “Toen al hebben we de vraag gesteld of er rekening is gehouden met de historische betekenis van dit gebouw en de straatnaam van deze locatie. Rädda Barnen betekent ‘red de kinderen’. Wij vragen ons af of het niet gepast is om als er nog ruimte is in de financiële middelen van kunst en cultuur om hier een gedenksteen of gedenkteken te plaatsen dat recht doet aan deze waardevolle herinnering. Zo kunnen we het verhaal van de watersnoodramp en van de internationale hulp- en steunverlening zichtbaar en kenbaar maken voor de generaties na ons. Het herdenken van de Ramp vindt onze fractie van groot belang”, aldus het CDA destijds.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer is zondagmiddag brand uitgebroken in een bouwcontainer. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.
13 uur geledenSCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
2 dagen geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
3 dagen geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
3 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
3 dagen geleden