Geluk: ‘Waar blijft gedenksteen Rädda Barnenstraat?’
SINT-MAARTENSDIJK - Waar blijft de gedenksteen voor de Rädda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk? Dat vraagt Petrina Geluk van de Thoolse CDA-fractie zich af. Volgens haar is dit in 2016 al toegezegd, maar is er nog steeds niet gebeurd.
Bij de herbestemming van het perceel aan de Rädda Barnenstraat na de sloop van het toenmalige gebouw ofwel de ‘oude kleuterschool’ zouden er volgens Geluk toezeggingen gedaan zijn over het plaatsen van een gedenksteen of gedenkteken. “Het houten gebouw was een geschenk van Zweden na de Ramp. We willen weten of er al invulling is gegeven aan een gedenksteen of gedenkteken op of bij het perceel waar het nieuwe Medisch Centrum Pluimpot in Sint-Maartensdijk is gevestigd”, zegt ze.
Geluk verwijst naar de commissievergadering van 10 oktober 2016 waarin gesproken is over het inzetten van de ISV-reserve voor de sloop van Rädda Barnenstraat. “Toen al hebben we de vraag gesteld of er rekening is gehouden met de historische betekenis van dit gebouw en de straatnaam van deze locatie. Rädda Barnen betekent ‘red de kinderen’. Wij vragen ons af of het niet gepast is om als er nog ruimte is in de financiële middelen van kunst en cultuur om hier een gedenksteen of gedenkteken te plaatsen dat recht doet aan deze waardevolle herinnering. Zo kunnen we het verhaal van de watersnoodramp en van de internationale hulp- en steunverlening zichtbaar en kenbaar maken voor de generaties na ons. Het herdenken van de Ramp vindt onze fractie van groot belang”, aldus het CDA destijds.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.
5 uur geledenTHOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.
8 uur geledenTHOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.
1 dag geledenTHOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.
1 dag geledenTHOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.
1 dag geledenTHOLEN - Goed nieuws voor iedereen die zich de afgelopen periode heeft ingeschreven voor een glasvezelaansluiting. Het minimum aanmeldpercentage van 40 procent is bereikt, waardoor de aanleg van het netwerk definitief kan doorgaan.
2 dagen geledenZEELAND - Al ruim een week zuchten Zeeuwen onder zomerse temperaturen en voorlopig lijkt daar nog geen einde aan te komen. Sterker nog: volgens Weeronline wordt het later deze week op meerdere plaatsen uitzonderlijk heet, met temperaturen die kunnen oplopen tot 35 graden of zelfs meer.
2 dagen geleden