Geletruidrager Roglic: weer een dag voorbij
LA ROCHE-SUR-FORON (ANP) - Primoz Roglic is weer een dag dichter bij de eindzege in de Tour de France. De Sloveen van Jumbo-Visma zag zijn gele trui donderdag in de laatste bergrit geen moment in gevaar komen. "Het waren twee zware dagen, maar de ploeg heeft geweldig gewerkt. Ik zat altijd op de juiste plek. Weer een dag voorbij", vertelde Roglic, die 57 seconden voorsprong heeft op zijn landgenoot Tadej Pogacar. Normaal gesproken valt zaterdag in de individuele tijdrit over 36 kilometer naar La Planche-des-Belles-Filles de beslissing.
"Na die tijdrit zal duidelijk zijn wie de Tour wint", wist ook Roglic, die vrijdag in een relatief vlakke rit niet beproefd zal worden. "Maar we zullen toch gefocust moeten zijn, er kan altijd iets gebeuren. Het zijn zeker geen vlakke wegen waar we overheen moeten."
"Er waren vandaag veel teams die nog iets wilden, dat hebben we goed gemanaged met de ploeg. We hielden de hele dag de controle. Ik let niet zo veel op de anderen, focus me vooral op mezelf. Dat is het enige dat ik in de hand heb."
Nagedacht over de tijdrit van zaterdag heeft hij uiteraard wel. Over een fietswissel bijvoorbeeld, als er na 30 vlakke kilometers een klim volgt. "We denken erover, ik ga het zeker overwegen. Maar dat beslissen we pas op de dag zelf."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
12 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden