Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Roglic: weer een dag voorbij

Geletruidrager Roglic: weer een dag voorbij

LA ROCHE-SUR-FORON (ANP) - Primoz Roglic is weer een dag dichter bij de eindzege in de Tour de France. De Sloveen van Jumbo-Visma zag zijn gele trui donderdag in de laatste bergrit geen moment in gevaar komen. "Het waren twee zware dagen, maar de ploeg heeft geweldig gewerkt. Ik zat altijd op de juiste plek. Weer een dag voorbij", vertelde Roglic, die 57 seconden voorsprong heeft op zijn landgenoot Tadej Pogacar. Normaal gesproken valt zaterdag in de individuele tijdrit over 36 kilometer naar La Planche-des-Belles-Filles de beslissing.

"Na die tijdrit zal duidelijk zijn wie de Tour wint", wist ook Roglic, die vrijdag in een relatief vlakke rit niet beproefd zal worden. "Maar we zullen toch gefocust moeten zijn, er kan altijd iets gebeuren. Het zijn zeker geen vlakke wegen waar we overheen moeten."

"Er waren vandaag veel teams die nog iets wilden, dat hebben we goed gemanaged met de ploeg. We hielden de hele dag de controle. Ik let niet zo veel op de anderen, focus me vooral op mezelf. Dat is het enige dat ik in de hand heb."

Nagedacht over de tijdrit van zaterdag heeft hij uiteraard wel. Over een fietswissel bijvoorbeeld, als er na 30 vlakke kilometers een klim volgt. "We denken erover, ik ga het zeker overwegen. Maar dat beslissen we pas op de dag zelf."

Meer uit Sport

WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

5 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

5 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

6 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

8 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

8 uur geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

1 dag geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

1 dag geleden