Geletruidrager Roglic: vanaf nu is elke dag een uitdaging
LA ROCHELLE (ANP) - Primoz Roglic vindt het niet erg om de gele leiderstrui in de Tour de France nu al in bezit te hebben. Dat zei de Sloveense kopman van Jumbo-Visma maandag tijdens de rustdag in La Rochelle. "Het is altijd moeilijk om te zeggen wat het juiste moment is. Voor de manier waarop we tot nu toe hebben gekoerst en onszelf hebben laten zien, verdienen we de gele trui volgens mij wel. De druk wordt nu alleen maar groter. Dat is een mooie uitdaging voor ons", aldus Roglic.
De Sloveen nam de leiding in het klassement zondag over. De ritzege ging toen naar zijn landgenoot Tadej Pogacar. Roglic: "Hij was de voorbije dagen in de Pyreneeën een van de sterkste renners. Niemand kon hem echt volgen. Het is voor mij erg leuk twee jongens uit Slovenië het hier zo goed te zien doen. Ons land heeft maar 2 miljoen inwoners. Het is best bijzonder dat de twee beste rijders op dit moment uit Slovenië komen. Tijdens de race gunnen we elkaar natuurlijk niets, maar ik heb wel veel respect voor hem."
Roglic zegt te begrijpen dat de favorietenrol bij hem ligt, maar het is volgens hem nog veel te vroeg nu al conclusies te trekken. "Er gaat nog heel veel gebeuren. In de derde week, na de tijdrit op de voorlaatste dag, weten we hoe de zaken er echt voorstaan. Het doel is natuurlijk om de gele trui in Parijs nog steeds te hebben."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
7 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
9 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
9 uur geleden