Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Roglic gaat zich focussen op Pogacar

Geletruidrager Roglic gaat zich focussen op Pogacar

VILLARS-DE-LANS (ANP) - Voor Primoz Roglic volgt woensdag de koninginnenrit in de Tour de France. De Sloveense geletruidrager noemt de rit naar de top van de Col de la Loze bij voorbaat de mooiste van deze Tour. "We komen op het hoogste punt, na een superzware klim. Het wordt leuker om naar te kijken", voorspelde de kopman van Jumbo-Visma na de eerste Alpenrit. Daarin hadden de klassementsmannen zich, achter een kopgroep, rustig gehouden.

Pas in de laatste kilometer perste Tadej Pogacar, landgenoot en voornaamste rivaal van Roglic, er een versnelling uit. "Die zagen we aankomen. Zoals ik hem ook de komende dagen verwacht. In de eerste bergritten was Tadej de beste. We zullen ons op hem en op onszelf focussen."

Roglic heeft 40 seconden voorsprong in het algemeen klassement en weet dat Pogacar als het om bergop sprinten gaat hem aftroeft en zo bonificatieseconden kan pakken. Reden misschien om woensdag weer een kopgroep te laten wegrijden waarvan de renners om de ritzege en de extra seconden kunnen strijden. "Het zou kunnen. Die bonificaties op de streep zijn leuk als je wint, maar niet als je niet wint. We zullen zien hoe de koers verloopt."

Angst dat een marge van 40 seconden te weinig is als op de voorlaatste dag een (klim)tijdrit over 36 kilometer wordt verreden heeft Roglic niet. Ook al werd hij in het Sloveens kampioenschap tijdrijden dit jaar geklopt door Pogacar. "Ik denk dat je nog altijd beter met 40 seconden voorsprong aan die dag begint dan met een achterstand van 40 seconden. Aan de andere kant: het is nooit genoeg: als je 5 minuten hebt wil je ook meer. We zullen voor elke seconde vechten. Maar we zijn tevreden met de situatie zoals die nu is."

Meer uit Sport

Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

3 minuten geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

4 minuten geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

1 uur geleden
Nummerdor stopt na zeven jaar als coach beachvolleyballers

UTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.

1 uur geleden
Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

5 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

18 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

18 uur geleden