Geletruidrager Roglic gaat zich focussen op Pogacar
VILLARS-DE-LANS (ANP) - Voor Primoz Roglic volgt woensdag de koninginnenrit in de Tour de France. De Sloveense geletruidrager noemt de rit naar de top van de Col de la Loze bij voorbaat de mooiste van deze Tour. "We komen op het hoogste punt, na een superzware klim. Het wordt leuker om naar te kijken", voorspelde de kopman van Jumbo-Visma na de eerste Alpenrit. Daarin hadden de klassementsmannen zich, achter een kopgroep, rustig gehouden.
Pas in de laatste kilometer perste Tadej Pogacar, landgenoot en voornaamste rivaal van Roglic, er een versnelling uit. "Die zagen we aankomen. Zoals ik hem ook de komende dagen verwacht. In de eerste bergritten was Tadej de beste. We zullen ons op hem en op onszelf focussen."
Roglic heeft 40 seconden voorsprong in het algemeen klassement en weet dat Pogacar als het om bergop sprinten gaat hem aftroeft en zo bonificatieseconden kan pakken. Reden misschien om woensdag weer een kopgroep te laten wegrijden waarvan de renners om de ritzege en de extra seconden kunnen strijden. "Het zou kunnen. Die bonificaties op de streep zijn leuk als je wint, maar niet als je niet wint. We zullen zien hoe de koers verloopt."
Angst dat een marge van 40 seconden te weinig is als op de voorlaatste dag een (klim)tijdrit over 36 kilometer wordt verreden heeft Roglic niet. Ook al werd hij in het Sloveens kampioenschap tijdrijden dit jaar geklopt door Pogacar. "Ik denk dat je nog altijd beter met 40 seconden voorsprong aan die dag begint dan met een achterstand van 40 seconden. Aan de andere kant: het is nooit genoeg: als je 5 minuten hebt wil je ook meer. We zullen voor elke seconde vechten. Maar we zijn tevreden met de situatie zoals die nu is."
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
34 minuten geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
13 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
17 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
22 uur geleden