Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelegenheidsteam Noorwegen houdt Oostenrijk in bedwang

Gelegenheidsteam Noorwegen houdt Oostenrijk in bedwang

WENEN (ANP) - Oostenrijk, tegenstander van Nederland in de EK-poule, heeft in de Nations League promotie naar de A-divisie afgedwongen. De ploeg van bondscoach Franco Foda had in Wenen voldoende aan 1-1 tegen een Noors gelegenheidsteam. Daarmee stelde de thuisploeg de eindzege veilig in de poule.

Noorwegen kreeg enkele uren voor het begin van het duel in Wenen te horen dat het uitgestelde duel zondag in en tegen Roemenië in een reglementaire nederlaag van 3-0 was geëindigd. De UEFA toonde er geen begrip voor dat de Noorse autoriteiten de nationale ploeg hadden verboden om naar Boekarest te vliegen. De A-selectie moest van het Noorse ministerie van Volksgezondheid in quarantaine na een positieve coronatest van international Omar Elabdellaoui.

Voor het duel in Oostenrijk had de Noorse technische staf een compleet nieuwe selectie samengesteld, met liefst dertien debutanten. Onder hen bevonden zich spits Jørgen Strand Larsen (FC Groningen) en de middenvelders Sondre Tronstad (Vitesse) en Hakon Evjen (AZ). Strand Larsen en Tronstad hadden een basisplaats in Wenen. Evjen mocht in de slotfase nog even meedoen.

Ghayas Zahid opende na ruim een uur de score voor Noorwegen. Diep in de extra tijd voorkwam Adrian Grbic namens Oostenrijk een pijnlijke nederlaag.

Meer uit Voetbal

Advocaat sluit langer verblijf als bondscoach Curaçao niet uit

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft een verlenging van zijn periode als bondscoach van Curaçao nog niet uit zijn hoofd gezet. De 78-jarige trainer leek op het WK voetbal zijn laatste wedstrijd te hebben gecoacht, maar houdt nu de mogelijkheid van een langer verblijf open. "Ik zeg niet bij voorbaat nee," zei Advocaat woensdag.

2 uur geleden
Belgisch international Meunier tekent bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - De Belgische verdediger Thomas Meunier verruilt het Franse Lille voor Sunderland. De 34-jarige international was transfervrij en heeft een contract getekend voor twee jaar, meldt de nummer zeven van afgelopen seizoen in de Premier League.

3 uur geleden
Franse voetbalster Diani van Lyon naar London City Lionesses

LONDEN (ANP) - De Franse voetbalster Kadidiatou Diani heeft de overstap gemaakt van OL Lyonnes naar London City Lionesses. Dat maakte haar nieuwe Engelse club woensdag bekend. De 31-jarige aanvalster van het Franse nationale elftal heeft voor drie jaar getekend bij de Engelse professionele vrouwenvoetbalclub die uitkomt in de Women's Super League (WSL).

4 uur geleden
Excelsior haalt aanvaller Silva Timas van MVV

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Ilano Silva Timas overgenomen van MVV. De 23-jarige aanvaller maakt zo de overstap naar de Eredivisie en heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Rotterdammers.

4 uur geleden
Media: rust in WK-finale langer dan 15 minuten door halftime-show

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De rust tijdens de finale van het WK voetbal zondag zal mogelijk langer duren dan de gebruikelijke 15 minuten door de halftime-show. Dat melden verschillende media, waaronder de BBC en The New York Times op basis van bronnen binnen wereldvoetbalbond FIFA. Het is onduidelijk hoelang de show precies zal duren.

5 uur geleden
Scaloni vreest geen vermoeidheid in halve finale tegen Engeland

ATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.

6 uur geleden
Middenvelder Rice op tijd fit voor halve finale tegen Argentinië

ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.

12 uur geleden