
Gelegenheidsexpositie Dick van Biemen in Galerie T in Middelburg
MIDDELBURG - Van 19 tot 29 oktober is in Galerie T Middelburg een gelegenheidsexpositie te zien van beeldend kunstenaar Dick van Biemen. De expositie is iedere dag te bezoeken tussen 13.00 uur en 16.00 uur, via de ingang aan de Turfkaai. De ingang op de Vismarkt is gereserveerd voor een andere lopende expositie, namelijk ‘Nature Framed’, van Femke Vos De Wael en Marieke Hannewijk van PLANTaardig.
Als vrij kunstenaar en reclametekenaar werkte en exposeerde Dick van Biemen al in de jaren zestig in Vlissingen en omstreken. In de periode daarna sloeg van Biemen een andere weg in. Daardoor raakte het kunstenaarschap op de achtergrond, terwijl andere belangrijke ervaringen zich aandienden, onder meer door arbeid in de thuislozenzorg, de crisisopvang en door studies theologie en cultuurwetenschappen. Sinds de jaren tachtig produceerde de kunstenaar echter tekeningen, ontwerpen in opdracht, en schilderijen in olieverf en acryl. Wat hem daarbij bewoog zijn de mogelijkheden die het medium biedt tot het uitdrukking geven aan een eigen schilderkunstige poëtica. Een strikte keuze op basis van de traditionele tweedeling tussen abstracte en figuratieve kunst werd daarbij bewust vermeden.
Ongenode metgezel
Door omstandigheden kan van Biemen zijn kunstenaarschap nu niet meer uitoefenen. Dat betreurt hij ten zeerste. Hij legt uit: “meer dan wat ook is ‘kunst’ een kwestie van gevoel, voor zowel de maker als de beschouwer ervan. Inspiratie – dat is het – geraakt worden door wat gezien wordt, of nog ongezien in het denken opkomt. Die verbeelding van het geziene en ongeziene tegelijk, maakt kunst tot prisma van de werkelijkheid. Mijn gevoel is er nog, bij wat ik zie, en denk – mijn ‘kunstgevoel’. Maar het gaat niet meer… Ik kan het niet meer: kunst. Mijn handen doen het niet meer (trouwens, ook mijn voeten niet). Een lastige slopende ziekte die zenuwen en spieren aantast is sinds vijf jaar mijn ongenode metgezel. Ik zal het ermee moeten doen. maar meer dan dat niet geringe ongemak, zie ik met voldoening terug op een vruchtbaar kunstenaarschap waarin de muzen mij menigmaal welgezind waren, en niet minder galeriehouders en publiek. Het was mooi, en het is nog steeds mooi: veel van mijn werk vond zijn weg naar welkome interieurs. En de herinnering blijft.”
Hij vervolgt: “en dan nu deze expositie, in Galerie T. Zie dat als een soort ‘opruiming’ – laten we het zo maar noemen – want wat rest moet de deur uit! Kunst – mijn kunst – moet onder de mensen. Daar is het voor bedoeld. Het is mooi dat Lia & Bert van de galerie ons – u, zeer gewaardeerde beschouwer en mijzelf - deze ontmoetingsplek bieden. Ik wens u een gevoelvolle beschouwing!”
Meer informatie
De kunstwerken van Dick van Biemen kunnen worden bekeken op www.galerie-t.nl, via het menu kunstenaars-Dick van Biemen. Op de aangeboden schilderijen wordt meer dan vijftig procent korting gegeven. Meer informatie over de kunstenaar is te vinden op www.denkweg.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
14 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
17 uur geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
1 dag geledenMIDDELBURG - In deze Week van de Rechtsstaat, die nog tot dinsdag duurt, is er landelijk aandacht voor verschillende initiatieven op het gebied van toegang tot het recht. Samen Recht Vinden organiseert op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen extra spreekuren om aandacht te vragen voor het anders om gaan met conflicten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bezoekers konden zaterdag genieten van allerlei verschillende typen oude auto's tijdens de 25e oldtimerdag.
1 dag geledenMIDDELBURG - De gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg is geschorst vanwege een 'onoverbrugbaar verschil van inzicht'. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de VVD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad. 'Van een integriteitskwestie is nadrukkelijk geen sprake.'
3 dagen geledenVLISSINGEN/DOMBURG - De NPO-documentaire Swingtij: Blue Notes Higher Grounds van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn, die in april te zien was op televisie bij MAX, heeft op het Europe Film Festival in Barcelona de Best Music Film Award gewonnen. Binnenkort is de film te zien bij Film by the Sea in Vlissingen en Jazz by the Sea in Domburg.
3 dagen geleden