Geld voor Oranjevereniging en Muziekvereniging
THOLEN - Wederom twee mooie initiatieven voor de viering van 75 jaar bevrijding op het eiland Tholen. De Oranjevereniging Scherpenisse kan rekenen op een bedrag van 2000 euro uit het Stimuleringsfonds Samenleven/cultuursubsidie. De Muziekvereniging Oud-Vossemeer krijgt aan dezelfde pot een bedrag van 4300 euro. Beide verenigingen willen door middel van de organiseren van respectievelijk een fototentoonstelling en concert stil staan bij het bevrijdingsjubileum.
Het stimuleringsfonds is een soort startmotor voor activiteiten die opgestart worden. De gemeente Tholen probeert hiermee een aanjager te zijn voor activiteiten. Voor 2020 houden veel aanvragen verband met de viering van 75 jaar bevrijding. "We hebben recent weer twee aanvragen goed kunnen keuren", zegt wethouder Frank Hommel. Het gaat om Oranjevereniging Scherpenisse en en Muziekvereniging Oud-Vossemeer .
"De Oranjevereniging heeft het plan om en fototentoonstelling in het teken van de bevrijding op te zetten en vraagt daarvoor een bijdrage van tweeduizend euro. Die kunnen we ook toekennen. De muziekvereniging krijgt 4300 euro voor het organiseren van een concert met dit thema." Hommel zegt blij te zijn dat zoveel Thoolse organisaties zich inzetten voor het jubileum.
Meer uit Tholen
THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
10 uur geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
12 uur geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
18 uur geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
1 dag geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
2 dagen geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
2 dagen geleden