Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De Stichting Zeeuwse Publieke Belangen maakt 126.000 euro vrij om te onderzoeken of er een hybride windmolen geplaatst kant worden op Sint Philipsland. Dit op verzoek van Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland die een windturbine wil realiseren waarvan de opbrengsten volledig op het eiland Sint Philipsland en haar inwoners terechtkomen. Als deze er inderdaad komt, zou dat kunnen betekenen dat elektriciteit omgezet gaat worden warmte of duurzaam gas en regulier gas niet meer nodig is in het dorp.

"Het plan bestaat uit het ontwikkelen van een nieuw business model voor een windturbine waarvan de elektriciteit ter plaatse direct wordt omgezet naar andere bruikbare vormen van energie", zo laat de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen weten. De stichting zet hiervoor 126.000 euro in.

Men gaat voor Sint Philipsland onderzoeken of, als de capaciteit van het net niet toereikend is om naar inwoners te transporteren, de elektriciteit ter plaatse omgezet kan worden naar andere energiesoorten zoals warmte of duurzaam gas. "Zo kan een dure verzwaring van het elektriciteitsnet voorkomen worden", legt men uit.

"In het plan wordt onderzocht welke omzetting het best past, maar ook welke economische en sociale obstakels overwonnen moeten worden om het idee tot een succes te maken. Het onderzoek gaat bruikbare informatie opleveren voor het produceren van duurzame elektriciteit in met Sint Philipsland vergelijkbare gebieden in Zeeland", zo belooft men. Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland reageert verheugd. 

Meer uit Tholen

Thoolse lijsttrekkers gaan donderdag met elkaar in debat over zes onderwerpen

OUD-VOSSEMEER - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gaan lijsttrekkers op donderdag 12 maart met elkaar in debat in De Vossenkuil. Ze bespreken zes actuele thema's, zoals parkeerproblemen en woningbouw. Alle lijsttrekkers zijn uitgenodigd om aan te schuiven.

15 uur geleden
ChristenUnie Tholen: ‘Wij willen samen met u blijven bouwen aan een ‘Mooi Tholen’’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 4: ChristenUnie Tholen.

18 uur geleden
Algemeen Belang Tholen: ‘Bestuur hoort niet op afstand te staan, maar tussen de mensen’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 3: Algemeen Belang Tholen.

21 uur geleden
Burgerpeiling 2025: Tholenaren waarderen hun gemeente op alle fronten hoger

THOLEN - Tholenaren zijn positiever geworden over hun leefomgeving en de gemeente. Dat laat de burgerpeiling van 2025 zien. Op alle hoofdthema's scoort de gemeente Tholen beter dan in 2021. De stijgende lijn is bovendien sterker dan het Nederlandse gemiddelde.

22 uur geleden
Slaakbrug vijf weken dicht deze zomer én nog vier nachtafsluitingen voor onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.

1 dag geleden
VVD Tholen: ‘We willen bouwen aan een sterke, ondernemende en leefbare gemeente’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.

1 dag geleden
SGP Tholen: ‘We staan voor een stabiel en betrouwbaar bestuur’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.

1 dag geleden