Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De Stichting Zeeuwse Publieke Belangen maakt 126.000 euro vrij om te onderzoeken of er een hybride windmolen geplaatst kant worden op Sint Philipsland. Dit op verzoek van Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland die een windturbine wil realiseren waarvan de opbrengsten volledig op het eiland Sint Philipsland en haar inwoners terechtkomen. Als deze er inderdaad komt, zou dat kunnen betekenen dat elektriciteit omgezet gaat worden warmte of duurzaam gas en regulier gas niet meer nodig is in het dorp.

"Het plan bestaat uit het ontwikkelen van een nieuw business model voor een windturbine waarvan de elektriciteit ter plaatse direct wordt omgezet naar andere bruikbare vormen van energie", zo laat de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen weten. De stichting zet hiervoor 126.000 euro in.

Men gaat voor Sint Philipsland onderzoeken of, als de capaciteit van het net niet toereikend is om naar inwoners te transporteren, de elektriciteit ter plaatse omgezet kan worden naar andere energiesoorten zoals warmte of duurzaam gas. "Zo kan een dure verzwaring van het elektriciteitsnet voorkomen worden", legt men uit.

"In het plan wordt onderzocht welke omzetting het best past, maar ook welke economische en sociale obstakels overwonnen moeten worden om het idee tot een succes te maken. Het onderzoek gaat bruikbare informatie opleveren voor het produceren van duurzame elektriciteit in met Sint Philipsland vergelijkbare gebieden in Zeeland", zo belooft men. Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland reageert verheugd. 

Meer uit Tholen

Politie en forensische opsporing onderzoeken woninginbraak

THOLEN- De politie is bezig met een onderzoek naar een woninginbraak in Tholen. Deze inbraak vond vrijdagavond laat plaats. De forensische opsporing zal bij de zaak betrokken worden.

18 uur geleden
Thomas (27) runt vier koffiezaken met zijn vader: ‘Het is absoluut niet makkelijk’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thomas Hoare Chatwick van Chatwick Specialty Coffee & Bakery.

20 uur geleden
Politie ter plaatse na verdacht alarm bij geldautomaat aan de Haven

THOLEN- De politie rukte vrijdagavond met meerdere eenheden uit naar de Haven. Er was een verdacht alarm binnengekomen vanuit de geldautomaat die daar aanwezig is.

21 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Rustig wonen in Strijenham’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

23 uur geleden
Brand in bijgebouw aan Zuiddijk in Sint Philipsland snel geblust

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.

1 dag geleden
Thoolse Ondernemersavond in het gemeentehuis over toekomstbestendig ondernemen

THOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.

1 dag geleden
Contacta wil Zeeuwen dichter bij elkaar brengen: ‘Kijk ook eens naast je’

THOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.

2 dagen geleden