Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De Stichting Zeeuwse Publieke Belangen maakt 126.000 euro vrij om te onderzoeken of er een hybride windmolen geplaatst kant worden op Sint Philipsland. Dit op verzoek van Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland die een windturbine wil realiseren waarvan de opbrengsten volledig op het eiland Sint Philipsland en haar inwoners terechtkomen. Als deze er inderdaad komt, zou dat kunnen betekenen dat elektriciteit omgezet gaat worden warmte of duurzaam gas en regulier gas niet meer nodig is in het dorp.

"Het plan bestaat uit het ontwikkelen van een nieuw business model voor een windturbine waarvan de elektriciteit ter plaatse direct wordt omgezet naar andere bruikbare vormen van energie", zo laat de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen weten. De stichting zet hiervoor 126.000 euro in.

Men gaat voor Sint Philipsland onderzoeken of, als de capaciteit van het net niet toereikend is om naar inwoners te transporteren, de elektriciteit ter plaatse omgezet kan worden naar andere energiesoorten zoals warmte of duurzaam gas. "Zo kan een dure verzwaring van het elektriciteitsnet voorkomen worden", legt men uit.

"In het plan wordt onderzocht welke omzetting het best past, maar ook welke economische en sociale obstakels overwonnen moeten worden om het idee tot een succes te maken. Het onderzoek gaat bruikbare informatie opleveren voor het produceren van duurzame elektriciteit in met Sint Philipsland vergelijkbare gebieden in Zeeland", zo belooft men. Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland reageert verheugd. 

Meer uit Tholen

Veel buurgemeenten zeggen nee, Tholen houdt deur voor vuurwerkshows open

THOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.

16 uur geleden
Bijzondere altblokfluit klinkt dit weekend in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.

20 uur geleden
Sint-Annaland maakt zich op voor jaarlijkse braderie én kinderbraderie

SINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend.  Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.

1 dag geleden
Nieuwe stap voor Bravis: terrein wordt voorbereid op bouw van splinternieuw ziekenhuis

WEST-BRABANT/THOLEN - De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar gaan een nieuwe fase in. Vanaf maandag 17 augustus start de gemeente Roosendaal met het bouwrijp maken van het terrein. De daadwerkelijke bouw van het ziekenhuis staat gepland voor oktober.

1 dag geleden
Onderhoud Slaakbrug loopt tóch iets uit: Hoofdrijbaan zaterdag pas open

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De hoofdrijbaan van de Slaakbrug gaat toch niet vrijdagmiddag open, wat Rijkswaterstaat eerder deze week wel had beloofd. De werkzaamheden lopen iets uit, waardoor het verkeer naar verwachting pas vanaf zaterdagochtend 06.00 uur weer over de hoofdrijbaan kan rijden. Meteen daarna gaat de parallelweg dicht.

1 dag geleden
Lustrumeditie Havenplein Festival belooft opnieuw feestweekend in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Muziek, gezelligheid en een bomvol Havenplein. Dat is wat bezoekers op vrijdag 7 en zaterdag 8 augustus kunnen verwachten tijdens de vijfde editie van het Havenplein Festival. Het gratis feest valt traditiegetrouw samen met de kermis en jaarlijkse braderie en is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op de evenementenkalender van Sint-Annaland.

2 dagen geleden
Tanken in België loont vanaf vandaag nog meer: verschil tot ruim 70 cent per liter

THOLEN - Automobilisten die in België tanken, profiteren vanaf woensdag van een nog groter voordeel. Het prijsverschil met Nederland loopt op tot ruim 70 cent per liter benzine.

2 dagen geleden