Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

Geld voor hybride dorpsmolen voor Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De Stichting Zeeuwse Publieke Belangen maakt 126.000 euro vrij om te onderzoeken of er een hybride windmolen geplaatst kant worden op Sint Philipsland. Dit op verzoek van Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland die een windturbine wil realiseren waarvan de opbrengsten volledig op het eiland Sint Philipsland en haar inwoners terechtkomen. Als deze er inderdaad komt, zou dat kunnen betekenen dat elektriciteit omgezet gaat worden warmte of duurzaam gas en regulier gas niet meer nodig is in het dorp.

"Het plan bestaat uit het ontwikkelen van een nieuw business model voor een windturbine waarvan de elektriciteit ter plaatse direct wordt omgezet naar andere bruikbare vormen van energie", zo laat de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen weten. De stichting zet hiervoor 126.000 euro in.

Men gaat voor Sint Philipsland onderzoeken of, als de capaciteit van het net niet toereikend is om naar inwoners te transporteren, de elektriciteit ter plaatse omgezet kan worden naar andere energiesoorten zoals warmte of duurzaam gas. "Zo kan een dure verzwaring van het elektriciteitsnet voorkomen worden", legt men uit.

"In het plan wordt onderzocht welke omzetting het best past, maar ook welke economische en sociale obstakels overwonnen moeten worden om het idee tot een succes te maken. Het onderzoek gaat bruikbare informatie opleveren voor het produceren van duurzame elektriciteit in met Sint Philipsland vergelijkbare gebieden in Zeeland", zo belooft men. Initiatiefgroep Dorpsmolen Sint Philipsland reageert verheugd. 

Meer uit Tholen

Tientallen opvallende auto’s verzamelen zich weer op de Oesterdam

THOLEN - Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 15 augustus de derde automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.

13 uur geleden
Brandweerkorpsen staan stil bij omgekomen collega: ‘Dit raakt ons diep’

THOLEN - Brandweerkorpsen in het hele land staan vandaag stil bij het overlijden van Adri. De ervaren brandweerman raakte vorige week zwaargewond tijdens de bestrijding van een grote duinbrand bij Ouddorp. Hij kwam daarbij onder een brandweervoertuig terecht. Woensdag overleed hij in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

18 uur geleden
Blijf ook na de zonsverduistering omhoog kijken, want anders mis je dit spektakel

THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.

1 dag geleden
Jeugdland bereidt zich weer voor op speelmeerdaagse in Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Omdat het nog steeds een groot succes is, wordt er dit jaar weer de speelmeerdaagse georganiseerd. Dit jaar gebeurt dit in samenwerking met Jij op Tholen van de gemeente en dan vooral op vrijdag in het zwembad. Ben je tussen de 6 en 14 jaar? Schrijf je dan in om hieraan mee te doen.

1 dag geleden
Gratis valpreventiecursus voor 55-plussers in zeven kernen van Tholen

THOLEN - Bang om te vallen of merk je dat je wat minder stevig op je benen staat? In september starten in zeven kernen van de gemeente Tholen gratis valpreventiecursussen voor zelfstandig wonende inwoners van 55 jaar en ouder.

1 dag geleden
Grootste zonsverduistering sinds 1999 is woensdag ook boven Tholen te zien

THOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.

2 dagen geleden
Hans en Kees fietsen 230 kilometer voor ernstig zieke familielid en het goede doel

POORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.

2 dagen geleden