
Gekwispel en een glimlach
MIDDELBURG - Wekelijks bezoeken de vrijwilligers van Stichting DjoDjo samen met hun hond de bewoners van Het Toorenhuis, een van de huizen van Dagelijks Leven voor mensen met dementie. Deze donderdag zijn vrijwilligers Corry en Rijna er samen met hun honden Charly en Fenna. Ze laten hun honden iedere bewoner begroeten. De een kijkt met een glimlach toe en de ander maakt direct contact met de hond met lieve woorden en een aai. De honden kwispelen vrolijk terug. Tussen de vrijwilligers en de bewoners ontstaan al gauw leuke gesprekjes over de honden. En het gesprek dat begon bij de hond, waaiert als vanzelf uit naar andere onderwerpen.
Activiteitenbegeleidster Miranda vertelt: “Contact met dieren is voor veel bewoners fijn. Er zijn bewoners die hun hele leven een hond gehad hebben, zij vinden het heel fijn om weer te kunnen wandelen met een hond. Dat is precies wat wij in Het Toorenhuis graag willen voor onze bewoners: een zo gewoon mogelijk leven”. Vrijwilliger Rijna vertelt dat ze zelf ook geniet van dit vrijwilligerswerk samen met haar hond Fenna. “Mijn moeder woonde in een verpleeghuis en werd altijd heel blij als ze mijn hond zag. Dat wil ik ook graag delen met anderen. Met mijn vrijwilligerswerk voor DjoDjo kan dat!”.?
Mogelijk
Vrijwilligers zijn samen met hun hond van harte welkom bij DjoDjo, om samen mensen in verschillende settingen te bezoeken. Bij Het Toorenhuis worden ook andere vrijwilligers met open armen ontvangen: een spelletje doen met de bewoners, de tuin netjes houden, assisteren tijdens het eten, nagels lakken, samen de krant lezen, helpen bij een klusje, een wandeling maken of helpen bij het organiseren van een uitje. Miranda: “Er is veel mogelijk. We sluiten graag aan bij wat de vrijwilliger zelf leuk vindt om te doen.”
Meer info over vrijwilligerswerk: ?www.welzijnmiddelburg.nl | [email protected] | 06 - 51651962
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
8 uur geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
10 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
15 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
16 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
19 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
1 dag geleden