Gehavende Arensman na val in Vuelta: nog geluk gehad
OLIVA (ANP) - Thymen Arensman heeft aan zijn zware val in de Ronde van Spanje geen breuken overgehouden. De Nederlander van wielerploeg Ineos Grenadiers ging vrijdag kort voor het einde van de zevende etappe hard onderuit en moest naar het ziekenhuis. "Het was best eng, ik ben een paar uur helemaal kwijt", meldde Arensman zaterdag op een door zijn ploeg verspreid filmpje.
Arensman verscheen zwaar gehavend met een brace om zijn nek voor de camera in het hotel waar zijn ploeg verbleef. "Ik heb niets gebroken, denk ik. Maar ik ben niet meer zo knap", zei hij met een flauwe glimlach. "Ik mis een tand en mijn nek doet zeer. Ook mijn oog ziet er niet uit. Eigenlijk doet mijn hele lichaam zeer. Mijn hoofd ook, dus ik moet rustig aandoen."
Arensman (23) herinnerde zich weinig van het ongeval. "Ik weet in ieder geval wel dat ik geluk heb gehad. Dit had veel erger kunnen aflopen. Zonder helm had ik hier waarschijnlijk niet gestaan. Mijn vriendin is nu hier en we reizen vandaag nog af naar Nederland", aldus de renner uit het Gelderse Beesd.
Arensman stond 24e in het algemeen klassement. Vorig jaar sloot hij de Vuelta nog af als zesde.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
2 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
8 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden