Gegevens van Europese TikTokkers naar datacentrum in Dublin
DUBLIN (ANP) - Filmpjesapp TikTok heeft een datacentrum in de Ierse hoofdstad Dublin in gebruik genomen. Daar moeten de gegevens van Europese gebruikers worden opgeslagen, zodat de dienst zich houdt aan Europese privacyregels. De data werden eerder bewaard in Singapore en de Verenigde Staten.
TikTok laat ook datacenters in Noorwegen en op een andere plek in Ierland bouwen. Veel grote techbedrijven hebben hun Europese hoofdkantoor in Ierland. Ze vallen daarmee onder het toezicht van de ruimdenkende Ierse privacywaakhond. Bovendien sluit de Ierse overheid vaak fiscaal aantrekkelijke deals om de werkgelegenheid in het land te stimuleren.
Het Chinese TikTok ligt in Europa en de Verenigde Staten onder vuur. Steeds meer regeringen en parlementen verbieden TikTok op de werktelefoons en andere zakelijke toestellen van hun personeel uit angst voor datadiefstal en spionage. In het nieuwe datacentrum hebben "alleen goedgekeurde medewerkers toegang tot beperkte soorten data", schrijft TikTok dinsdag. De Britse cyberbeveiliger NCC Group, moederbedrijf van het Nederlandse Fox-IT, is ingeschakeld om toezicht te houden op de stroom gegevens.
Vertegenwoordigers van TikTok praten woensdag met de commissie Digitale Zaken van de Tweede Kamer. Onder de aanwezigen is Nikki Soo, die zich voor TikTok bezighoudt met schadelijke content.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
4 uur geleden