Gefrustreerde Miedema blij met rol als adviseur bij Oranjevrouwen
KERKRADE (ANP) - De geblesseerde sterspeelster Vivianne Miedema gaat met lichte frustratie de wedstrijden van de Oranjevrouwen op het WK via de televisie volgen. De topscorer aller tijden van de voetbalsters traint sinds afgelopen week weer op het veld, maar is nog wel een paar maanden verwijderd van haar rentree. In de tussentijd werkt ze als adviseur van bondscoach Andries Jonker.
De 26-jarige Miedema sloot de afgelopen dagen op verzoek van Jonker alsnog aan bij de voorbereiding van het Nederlands elftal, in aanloop naar het uitzwaaiduel met België van zondag (5-0). De spits moest wel eerst even nadenken of ze het aankon.
"Ik wist niet helemaal zeker of het goed zou zijn voor mij", vertelt de speelster van Arsenal. "Het is heel dubbel. Het is fijn om de meiden weer te zien, maar nu pas besef je dat je zelf niet meegaat. En op het moment dat ik om 08.00 uur mijn wekker moet zetten in Engeland om de wedstrijden te kijken, dan is het natuurlijk weer een tik. Maar ja, dat is topsport en het is hard."
Eerder beroep op Miedema
Jonker hecht veel waarde aan de zienswijze van zijn spits en doet daar regelmatig een beroep op. Miedema noemt het contact met de trainer zelf ook belangrijk. "We leggen heel veel dingen bij elkaar neer. Ik ben natuurlijk al tien jaar bij dit elftal en heb een bepalende rol, waar Andries natuurlijk afgelopen zomer ingestapt is. Het stoppen van keepster Sari van Veenendaal afgelopen zomer en het feit dat ik wegviel was natuurlijk best veel. Dus ik ben blij dat ik op deze manier nog mijn steentje kan bijdragen."
Dat gaat dan vooral om de ervaring op eindtoernooien. "Heel veel meiden hebben nog geen eindtoernooi gespeeld. Ik wel al veel, ook met tijdsverschil. Daar kun je wel kleine tips in meegeven. Want het tijdsverschil gaat er toch voor zorgen dat het contact met familie en vrienden wat moeilijker is. En als het echt op voetbal aankomt, dan weet iedereen mij ook wel te vinden. Ik zie alle wedstrijden."
Kruisbandblessure
Miedema reist niet mee naar het WK in Australië en Nieuw-Zeeland, omdat dat het herstel van haar kruisbandblessure in de weg zit. "Ik heb net afgesproken dat ik overvlieg als we de finale halen. Dus ik ben echt een beetje een successupporter", lacht Miedema. De aanvalster scheurde in december een kruisband en verwacht in het najaar haar rentree te maken, eerst bij haar club.
Meer uit Voetbal
HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
12 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
15 uur geleden