Geerdinck en De Jong winnen 500 meter op NK allround
HEERENVEEN (ANP) - Thomas Geerdinck en Antoinette de Jong hebben bij de NK allround in Heerenveen de openingsafstand, de 500 meter, gewonnen. Geerdinck deed dat in een persoonlijk record: 35,50. De Jong liet 38,95 noteren. De vrouwen schaatsen later op zaterdag de 3000 meter, voor de mannen staat de 5000 meter op het programma.
Geerdinck weet in het klassement Louis Hollaar (35,89) en Tjerk de Boer (36,31) achter zich. Jan Blokhuijsen staat vierde in 36,47. Titelverdediger Douwe de Vries begon het toernooi met de negende tijd: 37,21. Sven Kramer en Patrick Roest, al geplaatst voor het WK allround, doen niet mee in Heerenveen.
De Jong hield Melissa Wijfje (39,17) en Joy Beune (39,43) achter zich. Titelverdedigster Carlijn Achtereekte (40,15) staat voorlopig vierde.
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
8 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden