Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen zwarte pieten meer bij intocht sint in Maastricht

Geen zwarte pieten meer bij intocht sint in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Bij de intocht van Sinterklaas in Maastricht zullen alleen roetveegpieten de sint begeleiden. "De sint is verheugd te melden dat zijn pieten eindelijk hun nieuwe uitstraling kunnen tonen", schrijft het comité Intocht Sint Nicolaas Maastricht woensdag in een persverklaring. Het is voor het eerst dat Sinterklaas in Maastricht kiest voor het volgen van de landelijke lijn en afziet van begeleiding door Zwarte Piet.

Traditioneel komt de sint eerder in Maastricht aan dan in de rest van Nederland. Op zaterdag 13 november meert de goedheiligman zijn boot aan bij een aanlegsteiger aan de Maas tussen de Sint Servaasbrug en de Wilhelminabrug. Vanwege corona zal burgemeester Annemarie Penn van Maastricht de sint niet zoals gebruikelijk ontvangen bij zijn aankomst en zijn er ook geen activiteiten bij de aanlegsteiger op de Kesselkade. Wel is er een rijtour door de binnenstad, die groter is dan vorige jaren en zijn er audiënties in het Stadhuis op de Markt en in winkelcentrum Brusselsepoort. Daar kunnen kinderen met maximaal twee volwassenen de sint een "boks" komen geven, een QR-code en mondkapjes zijn er verplicht.

Kick Out Zwarte Piet had voor zaterdag de 13e een demonstratie aangekondigd. Nu Zwarte Piet echter niet meer meedoet heeft de organisatie besloten van de demonstratie af te zien, zei een woordvoerster van KOZP tegen dagblad De Limburger. Bij KOZP was woensdag niet direct iemand bereikbaar voor een toelichting.

Een jaar geleden leidde een demonstratie van KOZP tot hevige rellen in de Maastrichtse binnenstad. De kleine groep actievoerders van KOZP werd er belaagd door zo'n duizend deels relschoppende tegendemonstranten die wilden vasthouden aan de traditie van Zwarte Piet. De politie heeft de KOZP-actievoerders toen moeten ontzetten en in veiligheid gebracht naar een plek buiten het centrum.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

4 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

4 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

5 uur geleden
Burgemeester na dood jongen (8): ergste scenario waarheid

STEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.

5 uur geleden
Trams, bussen en metro's Amsterdam rijden maandag

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.

6 uur geleden
Treinen en bussen Keolis rijden maandag vooralsnog

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.

6 uur geleden
Code oranje om ijzel uitgebreid, ook waarschuwing in Zuid-Holland

DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.

8 uur geleden