Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen zwarte pieten meer bij intocht sint in Maastricht

Geen zwarte pieten meer bij intocht sint in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Bij de intocht van Sinterklaas in Maastricht zullen alleen roetveegpieten de sint begeleiden. "De sint is verheugd te melden dat zijn pieten eindelijk hun nieuwe uitstraling kunnen tonen", schrijft het comité Intocht Sint Nicolaas Maastricht woensdag in een persverklaring. Het is voor het eerst dat Sinterklaas in Maastricht kiest voor het volgen van de landelijke lijn en afziet van begeleiding door Zwarte Piet.

Traditioneel komt de sint eerder in Maastricht aan dan in de rest van Nederland. Op zaterdag 13 november meert de goedheiligman zijn boot aan bij een aanlegsteiger aan de Maas tussen de Sint Servaasbrug en de Wilhelminabrug. Vanwege corona zal burgemeester Annemarie Penn van Maastricht de sint niet zoals gebruikelijk ontvangen bij zijn aankomst en zijn er ook geen activiteiten bij de aanlegsteiger op de Kesselkade. Wel is er een rijtour door de binnenstad, die groter is dan vorige jaren en zijn er audiënties in het Stadhuis op de Markt en in winkelcentrum Brusselsepoort. Daar kunnen kinderen met maximaal twee volwassenen de sint een "boks" komen geven, een QR-code en mondkapjes zijn er verplicht.

Kick Out Zwarte Piet had voor zaterdag de 13e een demonstratie aangekondigd. Nu Zwarte Piet echter niet meer meedoet heeft de organisatie besloten van de demonstratie af te zien, zei een woordvoerster van KOZP tegen dagblad De Limburger. Bij KOZP was woensdag niet direct iemand bereikbaar voor een toelichting.

Een jaar geleden leidde een demonstratie van KOZP tot hevige rellen in de Maastrichtse binnenstad. De kleine groep actievoerders van KOZP werd er belaagd door zo'n duizend deels relschoppende tegendemonstranten die wilden vasthouden aan de traditie van Zwarte Piet. De politie heeft de KOZP-actievoerders toen moeten ontzetten en in veiligheid gebracht naar een plek buiten het centrum.

Meer uit Binnenland

Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

2 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

2 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

3 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

3 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

7 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

7 uur geleden