
Geen wijzigingen Brazilië voor kwartfinale tegen Kroatië
AL RAYYAN (ANP) - Bondscoach Tite van Brazilië heeft geen wijzigingen doorgevoerd voor de kwartfinale tegen Kroatië van vrijdag. De 61-jarige trainer speelt met hetzelfde basiselftal als tijdens de 4-1-zege op Zuid-Korea in de achtste finales.
Tite heeft opnieuw gekozen voor een aanval met Raphinha, Richarlison en Vinícius Júnior. Sterspeler Neymar, die de laatste groepsduels met Zwitserland en Kameroen had gemist vanwege een enkelblessure, maakte tegen Zuid-Korea zijn rentree en speelt ook tegen Kroatië. Oud-Ajacied Antony bleef in de achtste finales op de bank en moet vrijdag opnieuw genoegen nemen met een rol als reserve.
Kroatië, dat in de achtste finales Japan uitschakelde na een strafschoppenserie, heeft Borna Sosa terug na ziekte. De verdediger start in plaats van Borna Barisic. Mario Pasalic vervangt spits Bruno Petkovic.
De wedstrijd tussen Brazilië en Kroatië begint om 16.00 uur in Al Rayyan. De winnaar speelt in de halve finales tegen de winnaar van het duel tussen Nederland en Argentinië.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
5 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Trainer John Heitinga verwacht dat Raúl Moro snel een contract bij Ajax tekent. "Ik verwacht hem binnen een aantal dagen wel bij ons", zei hij op een persconferentie tijdens een trainingskamp in Zeist.
7 uur geleden