Geen vliegshow Defensie bij Formule 1 in Zandvoort
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de Formule 1-race in Zandvoort begin volgende maand zullen geen gevechtsvliegtuigen van Defensie overvliegen. Het ministerie heeft besloten de zogenoemde 'fly past' te annuleren "vanwege de tragische ontwikkelingen in Afghanistan".
Volgens een woordvoerder vindt Defensie "het niet gepast om in dezelfde tijd een feestelijke overvlucht te maken". Het staat volgens hem ook los van het kort geding tegen de vliegshow.
Maandag kondigden natuurbeschermers aan naar de rechter te zullen stappen om de 'fly past' rond de start van de Dutch Grand Prix te verbieden. Zij wijzen op de geluidsoverlast en het feit dat een aangrenzend natuurpark is aangewezen als stiltegebied.
Defensie zou met gevechtsvliegtuigen en helikopters overvliegen. Dat gebeurt ook wel bij Formule 1-races in andere landen. Defensie is trouwens niet helemaal uit beeld bij het evenement. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht zal het Wilhelmus voorafgaand aan de race spelen, meldt het ministerie.
Defensie is momenteel met tientallen militairen actief in de Afghaanse hoofdstad Kabul om honderden mensen te evacueren.
Meer uit Binnenland
MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.
7 uur geleden