Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vliegshow Defensie bij Formule 1 in Zandvoort

Geen vliegshow Defensie bij Formule 1 in Zandvoort

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de Formule 1-race in Zandvoort begin volgende maand zullen geen gevechtsvliegtuigen van Defensie overvliegen. Het ministerie heeft besloten de zogenoemde 'fly past' te annuleren "vanwege de tragische ontwikkelingen in Afghanistan".

Volgens een woordvoerder vindt Defensie "het niet gepast om in dezelfde tijd een feestelijke overvlucht te maken". Het staat volgens hem ook los van het kort geding tegen de vliegshow.

Maandag kondigden natuurbeschermers aan naar de rechter te zullen stappen om de 'fly past' rond de start van de Dutch Grand Prix te verbieden. Zij wijzen op de geluidsoverlast en het feit dat een aangrenzend natuurpark is aangewezen als stiltegebied.

Defensie zou met gevechtsvliegtuigen en helikopters overvliegen. Dat gebeurt ook wel bij Formule 1-races in andere landen. Defensie is trouwens niet helemaal uit beeld bij het evenement. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht zal het Wilhelmus voorafgaand aan de race spelen, meldt het ministerie.

Defensie is momenteel met tientallen militairen actief in de Afghaanse hoofdstad Kabul om honderden mensen te evacueren.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

1 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

4 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

4 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

4 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

8 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

10 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

11 uur geleden