Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vliegshow Defensie bij Formule 1 in Zandvoort

Geen vliegshow Defensie bij Formule 1 in Zandvoort

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de Formule 1-race in Zandvoort begin volgende maand zullen geen gevechtsvliegtuigen van Defensie overvliegen. Het ministerie heeft besloten de zogenoemde 'fly past' te annuleren "vanwege de tragische ontwikkelingen in Afghanistan".

Volgens een woordvoerder vindt Defensie "het niet gepast om in dezelfde tijd een feestelijke overvlucht te maken". Het staat volgens hem ook los van het kort geding tegen de vliegshow.

Maandag kondigden natuurbeschermers aan naar de rechter te zullen stappen om de 'fly past' rond de start van de Dutch Grand Prix te verbieden. Zij wijzen op de geluidsoverlast en het feit dat een aangrenzend natuurpark is aangewezen als stiltegebied.

Defensie zou met gevechtsvliegtuigen en helikopters overvliegen. Dat gebeurt ook wel bij Formule 1-races in andere landen. Defensie is trouwens niet helemaal uit beeld bij het evenement. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht zal het Wilhelmus voorafgaand aan de race spelen, meldt het ministerie.

Defensie is momenteel met tientallen militairen actief in de Afghaanse hoofdstad Kabul om honderden mensen te evacueren.

Meer uit Binnenland

Toezichthouders kijken of Odido klantgegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) onderzoeken of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Bij de recente datadiefstal bij het bedrijf werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.

33 minuten geleden
Eikenprocessierups duikt door warmte en zon vroeger op dan ooit

HENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.

59 minuten geleden
Advocaat Ali B vraagt om vrijspraak van verkrachting in Heiloo

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.

1 uur geleden
Man vast in onderzoek neerschieten Iraniër Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.

1 uur geleden
Meer dodelijke arbeidsongevallen in 2025 dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.

1 uur geleden
OM eist celstraf van 2,5 jaar in zedenzaak tegen Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.

2 uur geleden
OM vraagt vrijspraak Ali B voor aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.

3 uur geleden