Geen veldritten voor wielrenster Vos na operatie
DEN BOSCH (ANP) - Marianne Vos zal de komende winter niet aan de start staan bij veldritten. De 36-jarige veelvoudig wereldkampioene is in augustus geopereerd aan een liesslagader en heeft pas vijf weken later de training hervat. In overleg met haar nieuwe coach Rutger Tijssen heeft Vos besloten te werken aan een goede basis voor het wegseizoen.
Vos heeft afgelopen week voor het eerst weer voorzichtig kunnen trainen en gaat haar activiteiten op de fiets weer langzaam uitbouwen. "Het belangrijkste is een goede basis opbouwen. Dat betekent dat ik geen crossen heb gepland", schrijft ze op Instagram.
"Ik ben blij met de progressie die ik maak en het feit dat ik weer op de weg kan fietsen", meldt Vos. "Het is nu om de dag een uur en dat gaan we de komende weken uitbreiden naar elke dag 2 uur." Vos bedankt haar vorige coach Louis Delahaije, met wie ze de afgelopen drie jaar samenwerkte.
Eén veldrit
Afgelopen winter werd haar crossseizoen geen succes. De renster van Jumbo-Visma werd gehinderd door een vernauwing van de bekkenslagader en won slechts één veldrit. Ze besloot haar wereldtitel van 2022 in Hoogerheide niet te verdedigen. Fem van Empel werd haar opvolgster.
Haar laatste koers was de wegwedstrijd op de WK in augustus in Glasgow. Daarvoor reed ze de Tour de France Femmes en de Giro Donne. In beide rittenkoersen greep ze net naast ritwinst. Tijdens de Vuelta, begin mei, won Vos wel twee etappes.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
4 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
7 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
7 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
9 uur geleden