
Geen treinverkeer in Zeeland op woensdag 31 augustus
VLISSINGEN - Vakbonden FNV Spoor, VVMC en CNV hebben aangekondigd om morgen, 31 augustus 2022 het werk neer te leggen in het overgrote deel van Zuid- en Oost-Nederland. Hierdoor rijden morgen de hele dag geen NS-treinen in deze regio. Maak gebruik van ander vervoer of stel je reis uit. Er kunnen geen bussen worden ingezet.
De acties zijn morgen gericht op Zuid-Nederland & Oost-Nederland (Zutphen, Deventer, Ede-Wageningen, Enschede, Arnhem, Nijmegen, Roosendaal, Vlissingen, Eindhoven, Heerlen, Maastricht). Woensdagochtend rijdt NS weer treinen, maar kan je nog hinder ondervinden van de gevolgen van de actie van dinsdag 30 augustus, waarbij er in het hele land geen NS-treinen rijden. Mogelijk staan woensdagochtend nog niet alle treinen op de juiste plek. Houd rekening met langere reistijden en vaker overstappen. De staking heeft ook impact voor het internationale treinverkeer.
Internationaal reizen op 31 augustus
De internationale treinen rijden op woensdag 31 augustus. De treinen stoppen niet op de stations in de gebieden waar actie wordt gevoerd. Voor internationale reizigers betekent dit het volgende:
• Thalys en Eurostar rijden normale dienstregeling, er zijn geen wijzigingen in de stops van deze treinen
• De Intercity Berlijn stopt niet op de stations Apeldoorn, Deventer, Hengelo en Almelo
• De ICE’s en Nightjet Zurich en Nightjet Wenen/Innsbruck stoppen niet op station ’s-Hertogenbosch en station Venlo (vanwege werkzaamheden in Duitsland rijden deze treinen een andere route).
• De Intercity Brussel stopt niet in Breda.
“Om de dienstregeling in de rest van Nederland zo goed mogelijk te rijden, laten we treinen stoppen en vertrekken van de stations Rotterdam Centraal, Dordrecht, Utrecht Centraal, Geldermalsen, Ede-Wageningen, Amersfoort en Zwolle”, meldt de NS.
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
3 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
4 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
6 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
7 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
11 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
13 uur geleden'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.
1 dag geleden