Geen treinen tussen Schiphol en Leiden door kapotte bovenleiding
HOOFDDORP (ANP) - Op het traject tussen Schiphol en Leiden is geen treinverkeer meer mogelijk, meldt spoorbeheerder ProRail donderdag rond 18.00 uur. Oorzaak is een bovenleiding boven een van de twee sporen die in de nacht van woensdag op donderdag kapot ging. De hele dag is er beperkt treinverkeer geweest, maar doordat ook boven het andere spoor problemen zijn ontstaan, rijdt er tijdelijk geen enkele trein meer op het traject.
"De prognose is dat er tot het einde van de avond geen treinverkeer meer mogelijk is, heel misschien kan beperkt verkeer iets eerder weer worden opgestart", aldus een ProRail-woordvoerder. De spoorbeheerder is bezig de bovenleiding te repareren. De NS heeft de hele dag al vervangend vervoer ingezet, dat zal ook in de avond blijven rijden. Naar verwachting is er vrijdag geen vertraging meer door de storing, aldus de woordvoerder.
Of er gevaar is geweest doordat er in eerste instantie wel op het tweede spoor is blijven rijden, terwijl na controle is gebleken dat er ook iets mis is met die bovenleiding, kan de woordvoerder nog niet zeggen. "Eerst moet de oorzaak van het defect worden onderzocht."
Reizigers tussen Schiphol en Leiden kunnen, naast de bussen te gebruiken, ook met de Intercity direct omreizen via Rotterdam Centraal. Op dat traject verwacht spoorbeheerder ProRail extra drukte.
Meer uit Binnenland
ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
9 uur geleden