Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen treinen tussen Schiphol en Leiden door kapotte bovenleiding

Geen treinen tussen Schiphol en Leiden door kapotte bovenleiding

HOOFDDORP (ANP) - Op het traject tussen Schiphol en Leiden is geen treinverkeer meer mogelijk, meldt spoorbeheerder ProRail donderdag rond 18.00 uur. Oorzaak is een bovenleiding boven een van de twee sporen die in de nacht van woensdag op donderdag kapot ging. De hele dag is er beperkt treinverkeer geweest, maar doordat ook boven het andere spoor problemen zijn ontstaan, rijdt er tijdelijk geen enkele trein meer op het traject.

"De prognose is dat er tot het einde van de avond geen treinverkeer meer mogelijk is, heel misschien kan beperkt verkeer iets eerder weer worden opgestart", aldus een ProRail-woordvoerder. De spoorbeheerder is bezig de bovenleiding te repareren. De NS heeft de hele dag al vervangend vervoer ingezet, dat zal ook in de avond blijven rijden. Naar verwachting is er vrijdag geen vertraging meer door de storing, aldus de woordvoerder.

Of er gevaar is geweest doordat er in eerste instantie wel op het tweede spoor is blijven rijden, terwijl na controle is gebleken dat er ook iets mis is met die bovenleiding, kan de woordvoerder nog niet zeggen. "Eerst moet de oorzaak van het defect worden onderzocht."

Reizigers tussen Schiphol en Leiden kunnen, naast de bussen te gebruiken, ook met de Intercity direct omreizen via Rotterdam Centraal. Op dat traject verwacht spoorbeheerder ProRail extra drukte.

Meer uit Binnenland

Eis vijf jaar cel voor verkrachtingen door spiritueel 'healer'

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.

9 minuten geleden
Boete en taakstraf voor fraude met Europese subsidies

ROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.

44 minuten geleden
14-jarige bestraft voor poging aanslag op vestiging Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag een 14-jarige jongen veroordeeld omdat hij heeft geprobeerd een explosief tot ontploffing te brengen bij de vestiging van De Pizzabakkers aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam. Op 3 september hing hij een tas met een in elkaar geknutselde constructie aan de deur, die bestond uit zwaar vuurwerk, een cobra 6 en drie flessen benzine. Hij had een aansteker in de hand, maar werd op heterdaad betrapt door de politie, die in verband met eerdere explosies bij De Pizzabakkers aan het observeren was.

3 uur geleden
OM wil taak- en celstraf voor kunstdief 'Okkie' om bedreigingen

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van tien maanden geëist, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 120 uur tegen Octave D. (53) voor opruiing en een serie bedreigingen tegen journalist Chris Klomp en Norbert Dikkeboom, bekend van zijn collectieve aangifte tegen corona-activist Willem Engel in 2021. D., bijnaam Okkie, kreeg bekendheid door de diefstal van twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in 2002.

4 uur geleden
OVV: meer doen met aanbevelingen ingestorte garage Nieuwegein

DEN HAAG (ANP) - Er wordt door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet genoeg gedaan met aanbevelingen rondom de in 2024 deels ingestorte parkeergarage in Nieuwegein, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die organisatie ziet graag dat een en ander vastgelegd wordt in de wet, maar de minister "ziet helaas geen aanleiding om hier nu mee aan de slag te gaan", zo luidt de conclusie.

5 uur geleden
Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

12 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

13 uur geleden