Geen treinen tussen Nijmegen en Den Bosch door dodelijke botsing
UTRECHT (ANP) - Er rijden dinsdagochtend geen treinen tussen Nijmegen en Den Bosch, meldt ProRail. Dit is het gevolg van een botsing tussen een auto en een passagierstrein in het Brabantse Berghem bij Oss in de nacht van maandag op dinsdag.
Door het ongeval moet de spoorbeheerder onderzoek doen naar de trein en het spoor en bekijken "of er schade is", aldus een woordvoerder. Die verwacht dat er tussen 08.00 en 08.30 uur daarvan "een beter beeld is". De prognose is dat het treinverkeer op het traject "einde ochtend" weer op gang komt, maar "hopelijk eerder".
Tussen Nijmegen en Den Bosch zijn bussen beschikbaar, tussen Wijchen en Oss zijn beperkt bussen beschikbaar. ProRail adviseert reizigers voor vertrek te kijken of er alternatieve routes mogelijk zijn.
De botsing gebeurde even voor 01.00 uur aan de Burgemeester van Erpstraat. De twee inzittenden van de auto werden achtervolgd door de politie. Bij de botsing kwamen ze om het leven. Voor zover bekend raakte niemand in de trein gewond.
Meer uit Binnenland
UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.
3 uur geleden