Geen treinen tussen Nijmegen en Den Bosch door dodelijke botsing
UTRECHT (ANP) - Er rijden dinsdagochtend geen treinen tussen Nijmegen en Den Bosch, meldt ProRail. Dit is het gevolg van een botsing tussen een auto en een passagierstrein in het Brabantse Berghem bij Oss in de nacht van maandag op dinsdag.
Door het ongeval moet de spoorbeheerder onderzoek doen naar de trein en het spoor en bekijken "of er schade is", aldus een woordvoerder. Die verwacht dat er tussen 08.00 en 08.30 uur daarvan "een beter beeld is". De prognose is dat het treinverkeer op het traject "einde ochtend" weer op gang komt, maar "hopelijk eerder".
Tussen Nijmegen en Den Bosch zijn bussen beschikbaar, tussen Wijchen en Oss zijn beperkt bussen beschikbaar. ProRail adviseert reizigers voor vertrek te kijken of er alternatieve routes mogelijk zijn.
De botsing gebeurde even voor 01.00 uur aan de Burgemeester van Erpstraat. De twee inzittenden van de auto werden achtervolgd door de politie. Bij de botsing kwamen ze om het leven. Voor zover bekend raakte niemand in de trein gewond.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
8 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.
16 uur geleden