Geen strafzaak naar Fuglsang en dopingarts Ferrari
AIGLE (ANP) - Het onafhankelijke antidopingagentschap CADF heeft besloten geen actie te ondernemen tegen dopingarts Michele Ferrari en de wielrenners Jakob Fuglsang en Aleksej Loetsenko van Astana. De CADF betreurt vooral dat een onderzoek naar vermeende contacten tussen de Italiaanse arts en de renners is gelekt naar de media.
"We gaan onderzoeken wie het rapport gelekt heeft. Feit is dat we na een grondig onderzoek hebben beslist om dit onderzoek niet door te spelen naar de internationale wielrenunie UCI. Er zal dan ook geen disciplinaire procedure worden geopend tegen de renners of het team", staat in een verklaring.
Het geheime onderzoek van het CADF was gelekt naar Noorse en Deense media, die uitgebreid berichtten over de connecties tussen de renners van Astana en Ferrari, de Italiaanse arts die voor het leven is geschorst wegens onder meer zijn rol in het dopingprogramma waarmee Lance Armstrong zeven keer de Tour de France kon winnen.
Strikt vertrouwelijk
De Deen Fuglsang was vorig jaar een van de beste renners in het peloton. Hij won Luik-Bastenaken-Luik, het Critérium du Dauphiné en een rit in de Ronde van Spanje.
De dopingwaakhond in het wielrennen bevestigde wel dat het onderzoek deed naar de vermeende relatie tussen Ferrari en de renners. Zo zou de arts, die op geen enkele wijze contacten mag onderhouden in de wielerwereld, vorig jaar op bezoek zijn geweest bij Astana in de Ronde van Catalonië en ontmoetingen hebben gehad met Fuglsang en Loetsenko. De Kazachse wielerploeg en de renners ontkenden de aantijgingen met klem.
De verkregen informatie over de contacten was volgens het CADF strikt vertrouwelijk en zeker niet bedoeld om te delen met derden. "Wij hebben deze informatie altijd uiterst zorgvuldig behandeld. Op geen enkel moment deelden we de bevindingen met andere derde partijen, inclusief vertegenwoordigers van de media. We betreuren het ten zeerste dat het rapport is gelekt", verklaarde de instantie.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
3 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
22 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
2 dagen geleden