Geen strafzaak naar Fuglsang en dopingarts Ferrari
AIGLE (ANP) - Het onafhankelijke antidopingagentschap CADF heeft besloten geen actie te ondernemen tegen dopingarts Michele Ferrari en de wielrenners Jakob Fuglsang en Aleksej Loetsenko van Astana. De CADF betreurt vooral dat een onderzoek naar vermeende contacten tussen de Italiaanse arts en de renners is gelekt naar de media.
"We gaan onderzoeken wie het rapport gelekt heeft. Feit is dat we na een grondig onderzoek hebben beslist om dit onderzoek niet door te spelen naar de internationale wielrenunie UCI. Er zal dan ook geen disciplinaire procedure worden geopend tegen de renners of het team", staat in een verklaring.
Het geheime onderzoek van het CADF was gelekt naar Noorse en Deense media, die uitgebreid berichtten over de connecties tussen de renners van Astana en Ferrari, de Italiaanse arts die voor het leven is geschorst wegens onder meer zijn rol in het dopingprogramma waarmee Lance Armstrong zeven keer de Tour de France kon winnen.
Strikt vertrouwelijk
De Deen Fuglsang was vorig jaar een van de beste renners in het peloton. Hij won Luik-Bastenaken-Luik, het Critérium du Dauphiné en een rit in de Ronde van Spanje.
De dopingwaakhond in het wielrennen bevestigde wel dat het onderzoek deed naar de vermeende relatie tussen Ferrari en de renners. Zo zou de arts, die op geen enkele wijze contacten mag onderhouden in de wielerwereld, vorig jaar op bezoek zijn geweest bij Astana in de Ronde van Catalonië en ontmoetingen hebben gehad met Fuglsang en Loetsenko. De Kazachse wielerploeg en de renners ontkenden de aantijgingen met klem.
De verkregen informatie over de contacten was volgens het CADF strikt vertrouwelijk en zeker niet bedoeld om te delen met derden. "Wij hebben deze informatie altijd uiterst zorgvuldig behandeld. Op geen enkel moment deelden we de bevindingen met andere derde partijen, inclusief vertegenwoordigers van de media. We betreuren het ten zeerste dat het rapport is gelekt", verklaarde de instantie.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden