Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Geen stakingen tijdens Kerst in Frankrijk'

'Geen stakingen tijdens Kerst in Frankrijk'

STAKING FRANKRIJKPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De grootste vakbond van Frankrijk, CFDT, is tegen transportstakingen tijdens de kerstperiode. Dat heeft secretaris-generaal Laurent Berger van de CFDT gezegd tegen de Franse zondagskrant Le Journal du Dimanche. Maar als de regering haar nieuwe pensioenplannen niet laat vallen, dan roept de bond haar leden op om in januari nieuwe acties te houden.

"CFDT-spoorwegwerknemers willen geen blokkade tijdens de feestdagen. Maar als de tekst in januari niet is veranderd, dan gaan we over tot nieuwe acties", aldus Berger.

De CFDT bleef lange tijd buiten de stakingen die al sinds 5 december voor enorme verkeerschaos zorgen in Frankrijk. Maar de bond sloot zich afgelopen donderdag aan nadat er in de ogen van de vakbond een "rode lijn' was gepasseerd met het nieuwe pensioenplannen. De pensioenleeftijd wordt verhoogd van 62 naar 64 en er komt een universeel pensioensysteem. De uitzonderingen worden in de loop van de tijd afgeschaft. De vakbonden hebben dit voorstel afgewezen.

De Franse vakbond CGT maakte eerder deze week bekend wel met Kerst te staken. Bij France Info TV zei de directeur van de vakbond Laurent Brun dat de stakingen alleen stoppen "als de regering bij zinnen komt".

Meer uit Buitenland

Zoon president Oeganda zegt bodyguard oppositieleider te martelen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese generaal Muhoozi Kainerugaba zegt een bodyguard van oppositieleider Bobi Wine vast te houden in zijn kelder en te martelen. De legerleider, die ook de zoon is van president Yoweri Museveni schreef op X dat hij de lijfwacht heeft geslagen en kaalgeschoren en deelt een waarschuwing aan Wine: "Jij bent de volgende."

18 minuten geleden
Trump stopt financiering van publieke omroepen NPR en PBS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend om de federale financiering van de publieke omroepen NPR en PBS stop te zetten. Hij beschuldigt ze van partijdigheid.

31 minuten geleden
Trump gaat belastingvrije status van Harvard afnemen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de belastingvrije status van de universiteit Harvard afnemen. De prestigieuze onderwijsinstelling weigert mee te werken aan eisen van Trumps regering.

1 uur geleden
Britse premier Starmer noemt uitslag verkiezingen teleurstellend

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer noemt de uitslag van de lokale verkiezingen "teleurstellend" voor zijn partij Labour. Succes was er vooral voor de rechts-populistische partij Reform UK van Brexitvoorvechter Nigel Farage.

2 uur geleden
AfD-leiders noemen extremisme-stempel klap voor Duitse democratie

BERLIJN (ANP/RTR) - De partijleiders van Alternative für Deutschland (AfD) noemen het een "zware klap voor de Duitse democratie" dat hun politieke partij door de inlichtingendienst is aangemerkt als extremistische organisatie. Ze verwerpen dat stempel en spreken van een politiek gemotiveerde beslissing.

2 uur geleden
Scholz: eventueel verbod op AfD niet overhaasten

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz vindt dat een eventuele procedure voor het verbieden van Alternative für Deutschland (AfD) niet overhaast moet worden. Hij zei dat nadat de landelijke inlichtingendienst in Duitsland had besloten de rechtse partij als extremistisch te bestempelen.

3 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt volgende week over mineralendeal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement stemt donderdag over de mineralendeal met de Verenigde Staten, meldt een parlementslid op Telegram. Het akkoord werd deze week ondertekend, maar moet nog worden bekrachtigd door de volksvertegenwoordiging in Kyiv.

4 uur geleden