
Trump hevelt antiterrorismefondsen over naar Republikeinse staten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.
Een rechter in Rhode Island heeft tijdelijk een streep door de beslissing gezet en de regering verboden het geld te herverdelen totdat er een uitspraak ligt in de zaak van de twaalf Democratische staten.
De regering kwam eind van de zomer met een verdeelsleutel voor hoeveel geld er naar welke staat moest gaan, maar ze zou enkele staten eind september hebben ingelicht dat de verdeling toch anders werd. Met name Washington, Illinois en New Jersey zagen hun deel flink slinken, met respectievelijk 70, 69 en 49 procent. Staten waar Donald Trump won, krijgen er juist geld bij. Zo krijgt Florida 76 procent meer.
Suggestie
Het Witte Huis verwerpt de suggestie dat het gaat om een politieke keuze, maar stelt dat de herverdeling is gebaseerd op de efficiëntie waarmee het geld kan worden besteed. President Trump zei echter afgelopen week alleen te bezuinigen op "Democratische programma's", zonder daarbij toe te lichten op welke kostenposten hij doelde. De voorbije weken zijn miljarden dollars weggehaald bij energie- en infrastructurele projecten in Democratische staten, waaronder de dichtbevolkte staten New York en Californië.
De zogeheten Homeland Security Grants werden in het leven geroepen na de aanslag op de Twin Towers in New York op 11 september 2001 en zijn bedoeld om staten weerbaar te maken tegen (terroristisch) geweld.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.
44 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet tegen eind 2027 over functionele verdedigingssystemen tegen drones beschikken, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat zal "uiteraard in nauwe samenwerking met de NAVO gebeuren", voegde ze er donderdag op een persconferentie aan toe. "Drones zijn nu al bezig oorlogsvoering opnieuw te definiëren. Het hebben van droneafweer is voor niemand meer optioneel", zei Kallas.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse muziekproducent en oud-voetballer Jack White is op 85-jarige leeftijd overleden in Berlijn. Dat meldt het Duitse persbureau dpa. Het is nog niet duidelijk waaraan de muziekproducent is overleden. De politie is een onderzoek gestart.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense krijgsmacht heeft tevergeefs geprobeerd om een van de onbekende drones uit de lucht te schieten die vorige maand over het land vlogen. Er is vruchteloos geschoten op een grote drone die boven een militair oefenterrein hing, meldt de Deense radiozender Radio IIII. Op meerdere plaatsen in Europa verschenen afgelopen weken ongeïdentificeerde drones, maar niet eerder is gemeld dat ook schoten zijn gelost.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet prioriteit geven aan de realisatie van een dronemuur, de versterking van de oostelijke buitengrenzen van de EU, een raketschild en een ruimteschild om de communicatie via satellieten te beschermen. In 2030 moet de EU voldoende afschrikkings- en verdedigingsmacht hebben, schrijft de Europese Commissie in de EU-routekaart voor defensieve paraatheid die zij donderdag heeft gepresenteerd.
3 uur geleden