Geen Samsung voor olympiërs uit communistisch Noord-Korea
PARIJS (ANP/AFP) - Olympische atleten uit het communistische Noord-Korea hebben geen smartphones van het Zuid-Koreaanse Samsung gekregen, in tegenstelling tot atleten uit andere landen. Dat benadrukt het Internationaal Olympisch Comité (IOC), zonder verdere details te geven.
Zuid-Korea, formeel nog in oorlog met het noorden, had kort daarvoor gesuggereerd dat het verstrekken van de telefoons een schending zou kunnen zijn van de internationale sancties tegen het nucleair bewapende buurland.
Techgigant Samsung Electronics, sponsor van de Olympische Spelen, had aangekondigd een Olympische editie van zijn opvouwbare Galaxy Z Flip6 uit te delen aan alle ongeveer 17.000 atleten die dit jaar deelnemen in Parijs. Radio Free Asia meldde dat ook Noord-Koreanen de smartphone zouden hebben ontvangen.
Samsung en het IOC promoten in Parijs "overwinningsselfies" van medaillewinnaars op het podium. Opvallend was dat vorige week tafeltennissers uit Noord- en Zuid-Korea samen een selfie namen bij de prijsuitreiking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
4 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
5 uur geleden