Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen rest deze kerst

Geen rest deze kerst

OUD-VOSSEMEER - Hoe is het bij u thuis gegaan tijdens de kerstdagen? Hoeveel afval is er geproduceerd en hoe bent u omgegaan met de etensrestjes? 

Nét voor de kerstvakantie lanceerde O.L.A.Z. (alle 13 Zeeuwse gemeenten die samenwerken in de afvalverwerking) het project ‘Geen rest deze kerst’. Juist tijdens de feestdagen ziet het O.L.A.Z namelijk dat er meer GFT in de restafvalbak zit. Omdat Sint Anthonius in Oud-Vossemeer,  een locatie is die inzet op duurzaamheid, gezondheid en vitaliteit werd hen gevraagd mee te werken aan een pilot project om deze campagne ook voor kinderen uit te rollen. Zo ontstond een mooie samenwerking tussen de BSO, de gemeente Tholen, NME Zeeland en Jong Leren Eten regio Zeeland. 

De kinderen op de BSO zijn voor de kerstvakantie druk geweest met allerlei activiteiten rondom voedselverspilling en afvalverwerking. Als afsluiting van dit project werd voor ouders en kinderen gekookt met restproducten. Er werden tosti’s, pizza’s en wentelteefjes gemaakt van oud(er) brood én de kruidnoten die nog over waren van het Sinterklaasfeest gingen in het toetje. Zo ontstond een heerlijke kerstdiner! Ook werd er gedacht aan de medemens en werden er met de gehele locatie producten ingezameld voor de Voedselbank. 

Sint Anthonius is onderdeel van de Lowys Porquinstichting (LPS). LPS werkt op alle locaties heel bewust aan de duurzame ontwikkelingsdoelen, ook wel de Sustainable Development Goals (SDG’s) genoemd. Dit zijn 17 doelstellingen die door de Verenigde Naties zijn aangenomen. Ze hebben tot doel om wereldwijd armoede te beëindigen en ongelijkheid en klimaatverandering te bestrijden. Omdat een wereldwijde invloed niet direct binnen het bereik van LPS lag wordt op elke locatie van LPS getracht lokaal van invloed te zijn en aan kinderen het goede voorbeeld te geven. Met dit initiatief heeft LPS als eerste onderwijs en kinderopvangorganisatie de groene pluim ontvangen. De Groene Pluim is een Nederlands initiatief die aan bedrijven en organisaties, die een voorbeeld zijn als het gaat over werken aan en met de duurzame doelen, een groene ‘pluim’ uitreikt.

Sint Anthonius tracht steeds invloed uit te oefenen op de omgeving én het goede voorbeeld te geven én kinderen naast taal en rekenen ook te ‘Leren Leven’. Zo scheidt de locatie alweer twee jaar het afval met behulp van de zogenaamde Happerbakken en is er een Happerteam van leerlingen uit groep 5-8 dat zorg draagt voor de afvalscheiding en verwerking op de locatie.

Meer uit Tholen

Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

2 uur geleden
OM eist 5,5 jaar cel voor Thoolse man (61) vanwege betrokkenheid bij coketransporten

THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.

4 uur geleden
Geld en vol stroomnet zitten walstroom in Thoolse haven in de weg

THOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.

9 uur geleden
Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

1 dag geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

1 dag geleden
Sterke concurrentie: Zo keerde Jan van Tienen terug in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.

1 dag geleden
Vrijwilligers gezocht voor klusdag bij zwembaden De Spetter en Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.

2 dagen geleden