Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen rest deze kerst

Geen rest deze kerst

OUD-VOSSEMEER - Hoe is het bij u thuis gegaan tijdens de kerstdagen? Hoeveel afval is er geproduceerd en hoe bent u omgegaan met de etensrestjes? 

Nét voor de kerstvakantie lanceerde O.L.A.Z. (alle 13 Zeeuwse gemeenten die samenwerken in de afvalverwerking) het project ‘Geen rest deze kerst’. Juist tijdens de feestdagen ziet het O.L.A.Z namelijk dat er meer GFT in de restafvalbak zit. Omdat Sint Anthonius in Oud-Vossemeer,  een locatie is die inzet op duurzaamheid, gezondheid en vitaliteit werd hen gevraagd mee te werken aan een pilot project om deze campagne ook voor kinderen uit te rollen. Zo ontstond een mooie samenwerking tussen de BSO, de gemeente Tholen, NME Zeeland en Jong Leren Eten regio Zeeland. 

De kinderen op de BSO zijn voor de kerstvakantie druk geweest met allerlei activiteiten rondom voedselverspilling en afvalverwerking. Als afsluiting van dit project werd voor ouders en kinderen gekookt met restproducten. Er werden tosti’s, pizza’s en wentelteefjes gemaakt van oud(er) brood én de kruidnoten die nog over waren van het Sinterklaasfeest gingen in het toetje. Zo ontstond een heerlijke kerstdiner! Ook werd er gedacht aan de medemens en werden er met de gehele locatie producten ingezameld voor de Voedselbank. 

Sint Anthonius is onderdeel van de Lowys Porquinstichting (LPS). LPS werkt op alle locaties heel bewust aan de duurzame ontwikkelingsdoelen, ook wel de Sustainable Development Goals (SDG’s) genoemd. Dit zijn 17 doelstellingen die door de Verenigde Naties zijn aangenomen. Ze hebben tot doel om wereldwijd armoede te beëindigen en ongelijkheid en klimaatverandering te bestrijden. Omdat een wereldwijde invloed niet direct binnen het bereik van LPS lag wordt op elke locatie van LPS getracht lokaal van invloed te zijn en aan kinderen het goede voorbeeld te geven. Met dit initiatief heeft LPS als eerste onderwijs en kinderopvangorganisatie de groene pluim ontvangen. De Groene Pluim is een Nederlands initiatief die aan bedrijven en organisaties, die een voorbeeld zijn als het gaat over werken aan en met de duurzame doelen, een groene ‘pluim’ uitreikt.

Sint Anthonius tracht steeds invloed uit te oefenen op de omgeving én het goede voorbeeld te geven én kinderen naast taal en rekenen ook te ‘Leren Leven’. Zo scheidt de locatie alweer twee jaar het afval met behulp van de zogenaamde Happerbakken en is er een Happerteam van leerlingen uit groep 5-8 dat zorg draagt voor de afvalscheiding en verwerking op de locatie.

Meer uit Tholen

Vier bedrijven kunnen stroomnet in oostelijk Tholen en Sint Philipsland helpen ontlasten

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Bij vier bedrijven in de staart van Zuid-Beveland, oostelijk Tholen en Sint Philipsland ziet netbeheerder Stedin kansen om het stroomnet te ontlasten. Samen zouden de bedrijven mogelijk 35 megawatt aan flexibel vermogen kunnen leveren. Daarover gaat Stedin met hen in gesprek.

8 uur geleden
Waterschapsbelasting in 2027 omhoog, miljoenen nodig voor steeds grotere opgaven

ZEELAND - Tholenaren gaan in 2027 meer betalen aan Waterschap Scheldestromen. Een eenpersoonshuishouden in een huurwoning is 252 euro kwijt, 15 euro meer dan dit jaar. Voor een meerpersoonshuishouden met een koopwoning stijgen de kosten met 49 euro naar 634 euro. Dat blijkt uit de begroting die aan de algemene vergadering is voorgelegd.

13 uur geleden
Verkeerscontrole op Tholen: drie bestuurders onder invloed, fatbiker op de vlucht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - De politie heeft vrijdag 30 oktober een verkeerscontrole uitgevoerd op twee locaties in de gemeente Tholen. Hierbij zijn 102 voertuigen gecontroleerd. De politie stelde een reeks overtredingen vast, waaronder rijden onder invloed.

1 dag geleden
Thoolse verenigingen halen bijna dertigduizend euro op met Grote Clubactie

THOLEN - De Grote Clubactie heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald op Tholen: 29.516,25 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Ook landelijk werd een recordbedrag ingezameld van ruim 27 miljoen euro.

1 dag geleden
Lampionnen- en lichtjesoptocht Tholen was weer genieten [FOTOALBUM]

THOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseerde afgelopen zaterdag de lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting liepen ruim duizend deelnemers mee. De route week dit jaar af vanwege wegwerkzaamheden.

2 dagen geleden
Stallandse brandweer oefent met eerste nieuwe blusvoertuig van Zeeland: ‘Alles zit erop en eraan’

SINT-ANNALAND/POORTVLIET - Ze hebben er even op moeten wachten, maar nu hij eenmaal 'uitruk gereed' op de kazerne staat te pronken, zijn de brandweerlieden er maar wat blij mee. Brandweer Sint-Annaland heeft als eerste kazerne van Zeeland haar nieuwe blusvoertuig in ontvangst mogen nemen.

2 dagen geleden
Handen uit de mouwen in Poortvliet en Smerdiek tijdens de Natuurwerkdagen

POORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november zijn de Nationale Natuurwerkdagen. Ook op Tholen gaan mensen aan de slag: schoolklassen in Poortvliet en vrijwilligers bij Sint-Maartensdijk.

3 dagen geleden