Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen rest deze kerst

Geen rest deze kerst

OUD-VOSSEMEER - Hoe is het bij u thuis gegaan tijdens de kerstdagen? Hoeveel afval is er geproduceerd en hoe bent u omgegaan met de etensrestjes? 

Nét voor de kerstvakantie lanceerde O.L.A.Z. (alle 13 Zeeuwse gemeenten die samenwerken in de afvalverwerking) het project ‘Geen rest deze kerst’. Juist tijdens de feestdagen ziet het O.L.A.Z namelijk dat er meer GFT in de restafvalbak zit. Omdat Sint Anthonius in Oud-Vossemeer,  een locatie is die inzet op duurzaamheid, gezondheid en vitaliteit werd hen gevraagd mee te werken aan een pilot project om deze campagne ook voor kinderen uit te rollen. Zo ontstond een mooie samenwerking tussen de BSO, de gemeente Tholen, NME Zeeland en Jong Leren Eten regio Zeeland. 

De kinderen op de BSO zijn voor de kerstvakantie druk geweest met allerlei activiteiten rondom voedselverspilling en afvalverwerking. Als afsluiting van dit project werd voor ouders en kinderen gekookt met restproducten. Er werden tosti’s, pizza’s en wentelteefjes gemaakt van oud(er) brood én de kruidnoten die nog over waren van het Sinterklaasfeest gingen in het toetje. Zo ontstond een heerlijke kerstdiner! Ook werd er gedacht aan de medemens en werden er met de gehele locatie producten ingezameld voor de Voedselbank. 

Sint Anthonius is onderdeel van de Lowys Porquinstichting (LPS). LPS werkt op alle locaties heel bewust aan de duurzame ontwikkelingsdoelen, ook wel de Sustainable Development Goals (SDG’s) genoemd. Dit zijn 17 doelstellingen die door de Verenigde Naties zijn aangenomen. Ze hebben tot doel om wereldwijd armoede te beëindigen en ongelijkheid en klimaatverandering te bestrijden. Omdat een wereldwijde invloed niet direct binnen het bereik van LPS lag wordt op elke locatie van LPS getracht lokaal van invloed te zijn en aan kinderen het goede voorbeeld te geven. Met dit initiatief heeft LPS als eerste onderwijs en kinderopvangorganisatie de groene pluim ontvangen. De Groene Pluim is een Nederlands initiatief die aan bedrijven en organisaties, die een voorbeeld zijn als het gaat over werken aan en met de duurzame doelen, een groene ‘pluim’ uitreikt.

Sint Anthonius tracht steeds invloed uit te oefenen op de omgeving én het goede voorbeeld te geven én kinderen naast taal en rekenen ook te ‘Leren Leven’. Zo scheidt de locatie alweer twee jaar het afval met behulp van de zogenaamde Happerbakken en is er een Happerteam van leerlingen uit groep 5-8 dat zorg draagt voor de afvalscheiding en verwerking op de locatie.

Meer uit Tholen

Vanaf november fysieke pas nodig voor toegang tot Zeeuwse milieustraat

SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners hebben vanaf 1 november een toegangspas nodig om afval weg te brengen naar de milieustraat in Sint-Maartensdijk of een andere milieustraat in Zeeland. Zonder deze pas blijft de slagboom dicht. De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) stuurt deze pas automatisch naar alle inwoners die afvalstoffenheffing betalen.

1 uur geleden
Thoolse derby eindigt onbeslist, SV Smerdiek wint wel van SPS [SPEELRONDE 4]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 11 oktober allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 4.

6 uur geleden
Succesvolle proef: Thoolse huishoudens verplaatsen stroomgebruik en verlagen piek

THOLEN - Steeds meer Tholenaren passen hun stroomverbruik aan om slimmer gebruik te maken van zonnestroom. In een proef van Stedin, DELTA Energie en Eneco deden ook huishoudens uit onze gemeente mee aan het project waarbij ze vooral overdag stroom gebruikten. Daarmee hielpen ze het elektriciteitsnet te ontlasten én bespaarden ze geld.

9 uur geleden
Geen Appeltje van Oranje voor Anna Zorgt, maar wel de koninklijke complimenten

SINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft donderdag een memorabel bezoek gebracht aan Paleis Noordeinde in Den Haag. Hoewel de organisatie geen Appeltje van Oranje won, was de ervaring en de erkenning op zich een feestelijk moment. Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix waren aanwezig bij de uitreiking.

1 dag geleden
Raad stemt in met nieuwbouw Meulvliet, het Calvijn College en extra voetbalveld

THOLEN - De gemeenteraad van Tholen heeft donderdag unaniem ingestemd met het voorstel om te komen tot nieuwbouw van Meulvliet, het Calvijn College en een extra voetbalveld voor Tholense Boys. Het hele plan kost ongeveer 36 miljoen euro.

1 dag geleden
Bermbrand in struikgewas bij Sint-Annaland, brandweer beperkt schade

SINT-ANNALAND - In de berm langs de Oudelandseweg woedde er zondagmiddag een kleine brand. Dankzij de snelle inzet van de brandweer bleef de schade in het gras beperkt.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Mirjam de Nijs: ‘Kwaliteit gaat bij mij boven kwantiteit’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Mirjam de Nijs van You & Me Psychologie.

2 dagen geleden