Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen reden tot paniek om waardedaling roebel, zegt Poetin

Geen reden tot paniek om waardedaling roebel, zegt Poetin

ASTANA (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin maant tot kalmte, nu de roebel naar het laagste niveau sinds maart 2022 is gezakt. "Die situatie is onder controle, er is geen reden tot paniek", zei hij tijdens een persconferentie in de Kazachse hoofdstad Astana. De Russische munt is sterk in waarde gedaald sinds de Verenigde Staten nieuwe sancties hebben opgelegd aan banken in Rusland.

De centrale bank van het land stelde woensdag de officiële wisselkoers van de munt vast. Dat betekent dat 108 roebel nu 1 Amerikaanse dollar waard is, een daling van 10 procent ten opzichte van een week eerder. Daarmee nadert de Russische munt het record uit maart 2022, enkele weken na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne. Toen werd 1 Amerikaanse dollar verhandeld voor 120 roebel.

Voordat de oorlog in Oekraïne begon, werd de munt rond de 75 tot 80 roebel per dollar verhandeld. Maar Poetin ontkent dat de oorlog iets te maken heeft met de waardevermindering. De wisselkoers hangt volgens hem samen "met zowel begrotingsbetalingen als olieprijzen. Hier spelen veel seizoensgebonden factoren een rol".

De centrale bank van Rusland heeft inmiddels noodmaatregelen aangekondigd om de waarde van de roebel te verbeteren. Zo stopt de bank vanaf donderdag tot het einde van het jaar met het kopen van buitenlandse valuta op de binnenlandse wisselmarkt. Het idee daarachter is dat er minder roebels in omloop zijn, waardoor de waarde van de munt wordt gestut.

Meer uit Financieel

Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

58 minuten geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

2 uur geleden
Meer horecapersoneel dan ooit, maar zorgen om gebrek aan jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

4 uur geleden
Mensen vaker overdag naar horeca, koffiebars vervangen kroegen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.

4 uur geleden
Jumbo boekt meer omzet in 2025, nieuwe topman ziet verdere groei

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.

4 uur geleden
Gasunie transporteerde meer aardgas in 2025

DEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

5 uur geleden