Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen reden tot paniek om waardedaling roebel, zegt Poetin

Geen reden tot paniek om waardedaling roebel, zegt Poetin

ASTANA (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin maant tot kalmte, nu de roebel naar het laagste niveau sinds maart 2022 is gezakt. "Die situatie is onder controle, er is geen reden tot paniek", zei hij tijdens een persconferentie in de Kazachse hoofdstad Astana. De Russische munt is sterk in waarde gedaald sinds de Verenigde Staten nieuwe sancties hebben opgelegd aan banken in Rusland.

De centrale bank van het land stelde woensdag de officiële wisselkoers van de munt vast. Dat betekent dat 108 roebel nu 1 Amerikaanse dollar waard is, een daling van 10 procent ten opzichte van een week eerder. Daarmee nadert de Russische munt het record uit maart 2022, enkele weken na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne. Toen werd 1 Amerikaanse dollar verhandeld voor 120 roebel.

Voordat de oorlog in Oekraïne begon, werd de munt rond de 75 tot 80 roebel per dollar verhandeld. Maar Poetin ontkent dat de oorlog iets te maken heeft met de waardevermindering. De wisselkoers hangt volgens hem samen "met zowel begrotingsbetalingen als olieprijzen. Hier spelen veel seizoensgebonden factoren een rol".

De centrale bank van Rusland heeft inmiddels noodmaatregelen aangekondigd om de waarde van de roebel te verbeteren. Zo stopt de bank vanaf donderdag tot het einde van het jaar met het kopen van buitenlandse valuta op de binnenlandse wisselmarkt. Het idee daarachter is dat er minder roebels in omloop zijn, waardoor de waarde van de munt wordt gestut.

Meer uit Financieel

India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

34 minuten geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

37 minuten geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

40 minuten geleden
Philips flink hoger op Damrak na eerste jaarwinst sinds 2021

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.

58 minuten geleden
Rabobank boekt op een na hoogste winst ooit ondanks handelsonrust

UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.

1 uur geleden
Modemerk Gucci ziet omzet dalen door minder verkoop luxegoederen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.

1 uur geleden
Trump verwacht hoge economische groei van Fed-kandidaat Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve de economie kan aanwakkeren tot een groei van 15 procent. Deze zeer optimistische verwachting onderstreept de druk waaronder Kevin Warsh, de Fed-kandidaat van Trump, komt te staan als zijn aanstelling wordt bevestigd door de Senaat.

1 uur geleden