Geen publiek op hellingen in Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - De hellingen in de Ronde van Vlaanderen blijven op zondag 18 oktober gesloten voor het publiek. De burgemeesters van de gemeentes in de Vlaamse Ardennen waar de Belgische wielerklassieker doorheen trekt, hebben besloten om geen toeschouwers toe te laten op bekende beklimmingen als de Oude Kwaremont, de Paterberg en de Koppenberg. "Alles wordt op tv uitgezonden, van start tot finish", zegt koersdirecteur Tomas Van Den Spiegel in Het Laatste Nieuws. "Je kan het nergens beter zien dan vanuit je stoel."
De autoriteiten willen voorkomen dat het publiek op de hellingen samendromt om de renners aan te moedigen, iets wat in de Tour de France wel gebeurt. Daar stonden afgelopen weekeinde in de Pyreneeën heel wat fans dicht op elkaar. Lang niet allemaal droegen ze een mondkapje. Heel wat toeschouwers kwamen dicht bij de renners om ze toe te schreeuwen.
"De taferelen die we zaterdag in de Tour hebben gezien, kunnen niet de bedoeling zijn", aldus Van Den Spiegel. "Het zal zeker niet de manier zijn waarop wij in het najaar onze wedstrijden organiseren."
De Ronde van Vlaanderen wordt normaal in het voorjaar gereden, maar is als gevolg van de coronacrisis uitgesteld naar oktober. De Muur van Geraardsbergen, voorheen een scherprechter in de koers, is niet opgenomen in het ietwat ingekorte parcours dat nu iets meer dan 240 kilometer telt.
Meer uit Sport
LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.
13 minuten geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
10 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
10 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
13 uur geleden