Geen publiek op hellingen in Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - De hellingen in de Ronde van Vlaanderen blijven op zondag 18 oktober gesloten voor het publiek. De burgemeesters van de gemeentes in de Vlaamse Ardennen waar de Belgische wielerklassieker doorheen trekt, hebben besloten om geen toeschouwers toe te laten op bekende beklimmingen als de Oude Kwaremont, de Paterberg en de Koppenberg. "Alles wordt op tv uitgezonden, van start tot finish", zegt koersdirecteur Tomas Van Den Spiegel in Het Laatste Nieuws. "Je kan het nergens beter zien dan vanuit je stoel."
De autoriteiten willen voorkomen dat het publiek op de hellingen samendromt om de renners aan te moedigen, iets wat in de Tour de France wel gebeurt. Daar stonden afgelopen weekeinde in de Pyreneeën heel wat fans dicht op elkaar. Lang niet allemaal droegen ze een mondkapje. Heel wat toeschouwers kwamen dicht bij de renners om ze toe te schreeuwen.
"De taferelen die we zaterdag in de Tour hebben gezien, kunnen niet de bedoeling zijn", aldus Van Den Spiegel. "Het zal zeker niet de manier zijn waarop wij in het najaar onze wedstrijden organiseren."
De Ronde van Vlaanderen wordt normaal in het voorjaar gereden, maar is als gevolg van de coronacrisis uitgesteld naar oktober. De Muur van Geraardsbergen, voorheen een scherprechter in de koers, is niet opgenomen in het ietwat ingekorte parcours dat nu iets meer dan 240 kilometer telt.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
13 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
15 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
17 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
1 dag geleden