Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen parkeerplek meer te krijgen in Scheveningen

Geen parkeerplek meer te krijgen in Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Het is zondagmiddag druk op de stranden. In Scheveningen zijn geen parkeerplekken meer beschikbaar en de meeste parkeergarages zijn vol, zo meldt de gemeente Den Haag op Twitter. Ook in Zandvoort en Kijkduin zijn de parkeerplaatsen overvol.

"Kom niet meer met de auto naar Zandvoort! Door het warme weer zijn er veel vertragingen op de wegen - en de parkeerplaatsen zijn overvol", aldus de gemeente Zandvoort. "Ook elders in het dorp is geen parkeergelegenheid meer beschikbaar."

Met de fiets of het openbaar vervoer zijn de stranden volgens de gemeenten nog wel goed te bereiken. In Den Haag is er nog de optie om te reserveren bij Park + Beach, waarbij mensen hun auto kunnen parkeren in een parkeergarage om vervolgens met de tram of een fiets van vervoerder HTM verder te reizen naar het strand van Scheveningen.

Gele vlag

Op het Haagse Zuiderstrand is de gele vlag gehesen vanwege de stroming en wind, meldt de brandweer Haaglanden. Een gele vlag betekent dat de zee gevaarlijk is en dat zwemmen wordt afgeraden. Ook in Zandvoort hangt een gele vlag. "Er is veel wind en er zijn flinke golven. Hierdoor ook meer stroming. Kun je niet zwemmen, ga niet dieper dan je knieƫn het water in en blijf ook als ervaren zwemmer dicht onder de kant. Ga nooit alleen het water in!", aldus de Zandvoortse reddingsbrigade op Twitter.

Op meerdere wegen richting de stranden is het zondagmiddag druk, laat een woordvoerder van de ANWB weten. "Het gaat om wegen richting Zandvoort, Noordwijk en Scheveningen."

Meer uit Binnenland

Agent omgekomen bij dodelijk ongeval langs kanaal in Lieren

LIEREN (ANP) - Bij een dodelijk ongeval vrijdagmiddag langs het kanaal in het Gelderse Lieren is een politieagent om het leven gekomen. Even na 13.30 uur was er een ernstige aanrijding tussen een vrachtwagen en een auto aan de Kanaal Zuid. "Met grote verslagenheid moeten wij meedelen dat dit onze politiecollega's in een burgervoertuig zijn", meldt de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag.

3 uur geleden
De Mos: COA vergeet dat er verkiezingen zijn geweest in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Het COA vergeet dat er verkiezingen zijn geweest." Zo reageerde Richard de Mos van Hart voor Den Haag op de stelling van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) dat het nieuwe Haagse stadsbestuur niet eenzijdig een overeenkomst kan opzeggen over de opvang van 440 asielzoekers in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan in de Hofstad.

5 uur geleden
MiGreat blijft hulp verlenen op voorterrein Ter Apel

TER APEL (ANP) - Hulporganisatie MiGreat blijft voorlopig hulp bieden aan mensen die wachten op het voorterrein bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. "We hebben de incidenten in overweging genomen, maar de hulpvraag vinden we voor nu te belangrijk", zegt een woordvoerder. Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk maakten vrijdagavond bekend te stoppen met de hulpverlening, omdat de veiligheid van hulpverleners en asielzoekers niet kan worden gewaarborgd.

7 uur geleden
Van den Brink snapt 'machteloosheid' hulporganisaties Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink uit zijn waardering voor het Rode Kruis en Vluchtelingenwerk, kort na hun aankondiging dat zij hun hulp op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel stopzetten. "Ik snap de machteloosheid die zij voelen", zegt de CDA'er in een verklaring.

7 uur geleden
Westerwolde herkent door Rode Kruis geschetst beeld van Ter Apel

WESTERWOLDE (ANP) - De gemeente Westerwolde herkent het beeld dat het Rode Kruis en VluchtelingenWerk schetsen van de onveilige situatie buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel. De twee hulporganisaties staken de hulpverlening op het voorterrein.

8 uur geleden
COA betreurt besluit Rode Kruis en VluchtelingenWerk, wel begrip

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) betreurt het besluit van het Rode Kruis en VluchtelingenWerk (VWN) om de hulpverlening op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel te staken, maar heeft er vanwege "de aanhoudende druk en de omstandigheden" wel begrip voor. Het COA hoopt dat het Rode Kruis, VWN, het ministerie en de gemeente Westerwolde snel tot een oplossing komen.

9 uur geleden
Rode Kruis moet hulpverlening in Ter Apel stoppen om onveiligheid

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis stopt met de hulpverlening op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens de hulporganisatie kan dat voor zowel de hulpverleners als hulpvragers niet langer veilig.

9 uur geleden