Geen onderzoek aanrijtijd ambulances op Tholen
THOLEN - Er komt geen onderzoek naar de aanrijden van ambulances op Tholen. Hier zijn al langer zorgen over. Het Witte Kruis maakt de statistieken niet openbaar, maar verzekert de inwoners van Tholen dat de cijfers goed zijn. Dit blijkt uit het antwoord op vragen vanuit PvdA/GroenLinks.
De partijen wilden onder andere weten of er aan backup is als de ‘Thoolse ambulance’ bezet is, of deze ook ingezet wordt in andere gebieden en of de tijdsnorm niet in het gedrang komt op dat moment. “Onlangs werd aan onze fractie medegedeeld dat een patiënt drie kwartier heeft moeten wachten eer de ambulance arriveerde. Een kleine quick scan leert ons dat frequent de 15 minuten aanrijtijd in het geding komt bij het stand by zijn van de Thoolse ambulance voor andere regio’s”, zo stelden de raadsleden.
Het college zegt in contact gegaan te zijn met het Witte Kruis: “De Meldkamer zorgt voor een goede spreiding van de beschikbare ambulances. Dus als de ambulance van Tholen rijdt, staat er ergens anders een andere paraat. Dat kan ook aan de grenzen van Tholen zijn en hoeft niet fysiek op de huidige ambulancepost. Paraatheid is belangrijk voor heel de regio, waar de ambulance dan staat is hierbij minder van belang. Het Witte Kruis geeft aan dat de data over hoeveel ritten er zijn geweest, niet openbaar gemaakt worden. De data laten zien dat de cijfers goed zijn. Volgens Het Witte Kruis zijn maatregelen dan ook niet nodig.”
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
31 minuten geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
6 uur geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden