Geen officiële slotverklaring na G20-top, wel 'sterke consensus'
JAKARTA (ANP/RTR) - De ontmoeting van de ministers van Financiën en de leiders van centrale banken van de G20-landen heeft niet geleid tot een gezamenlijke slotverklaring. De deelnemers bereikten een "sterke consensus" over kwesties zoals de mondiale voedselzekerheid, maar bleven verdeeld over de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
De Amerikaanse minister van Financiën, Janet Yellen, zei dat de meningsverschillen de ministers van Financiën en de centrale bankiers hadden belet een formeel communiqué uit te brengen. Volgens haar was de groep het wel eens over de noodzaak om de verergerende voedselzekerheidscrisis aan te pakken.
De westerse landen hebben strenge sancties tegen Rusland uitgevaardigd, omdat ze Moskou beschuldigen van oorlogsmisdaden in Oekraïne. Die worden door Rusland overigens ontkend. Andere G20-landen, waaronder China, India en Zuid-Afrika, hebben zich in hun reactie terughoudender opgesteld.
Oorlog
"Dit is een uitdagend moment omdat Rusland deel uitmaakt van de G20 en het niet eens is met de rest van ons over hoe we de oorlog moeten karakteriseren," zei Yellen. De VS en Canada hadden de oorlog in Oekraïne op de eerste dag van de tweedaagse top sterk veroordeeld.
Het uitblijven van een akkoord over een communiqué weerspiegelt volgens kenners de zwakte van de eens zo machtige economische groepering. "Door de oorlog in Oekraïne is de G20 verlamd", zo klinkt het.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
13 uur geleden