Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen nieuwe maatregelen, premier doet oproep om vol te houden

Geen nieuwe maatregelen, premier doet oproep om vol te houden

NEDERLAND - Tijdens de persconferentie van premier Rutte en minister Hugo de Jonge zijn vanavond geen nieuwe maatregelen aangekondigd. De boodschap van de premier bleef voor nu: 'Hou vol'. Volgende week wordt er meer bekend gemaakt over de toekomst van de huidige maatregelen. Mogelijk worden er vanaf 28 april versoepelingen doorgevoerd. 

De snelheid waarmee het virus zich verspreid is afgenomen. Dat is het goede nieuws dat Mark Rutte vanavond bevestigde. Maar, tegelijkertijd is de druk op de zorg enorm. Er liggen namelijk nog steeds meer mensen op de intensive care dan dat Nederland voor het virus überhaupt aan capaciteit had. En bovendien is het cruciaal dat de huidige maatregelen goed nageleefd blijven worden. Want wanneer mensen de huidige regels niet meer goed naleven, grijpt het virus waarschijnlijk weer snel om zich heen. Zijn boodschap vanavond was dan ook: Hou vol. Want hoe beter we ons nu aan de maatregelen houden, des te groter is de kans dat het kabinet de regels binnenkort kan versoepelen.

Versoepeling

Volgende week dinsdag staat er opnieuw een persconferentie gepland. Dan zal bekend worden over de huidige maatregelen worden verlengd, of dat er mogelijk versoepelingen worden doorgevoerd. Ook moet er dan meer duidelijkheid zijn over de app waarmee het virus beter in kaart kan worden gebracht.

De keuze over het wel of niet versoepelen van maatregelen hangt af van drie ankerpunten, legde Rutte vanavond uit. Namelijk: 1. Kan de zorg het aan? 2. Ouderen moeten beschermd worden. 3. Het inzicht in de verspreiding van het virus.

Rutte benadrukte bovendien meerdere keren dat als er versoepelingen worden doorgevoerd worden, dit altijd stapsgewijs zal zijn. Mensen moeten zich dus voorbereiden op een 'nieuw normaal' en bedrijven en instellingen moeten nu al nadenken over hoe ze kunnen functioneren in een 1,5e meter maatschappij. Ook benadrukte Rutte dat het mogelijk blijft dat wanneer versoepelingen worden doorgevoerd, deze later altijd weer kunnen worden ingetrokken als het virus toch weer te hard om zich heen grijpt.

Meer uit Tholen

Rolstoelgebruiker kan herdenkingsmonument in Tholen niet bereiken: ‘Pijnlijk’

THOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.

16 uur geleden
Twee personen nagekeken na botsing tussen personenauto’s in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.

18 uur geleden
Zien: Tholen staat stil bij slachtoffers van oorlog en geweld [FOTOALBUM]

THOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.

1 dag geleden
Zwembad De Spetter naar verwachting half juni weer open na schade aan tegelwerk

THOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.

1 dag geleden
Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

2 dagen geleden
FvD over mogelijk cameratoezicht op de Oude Werf: ‘Een aanslag op de privacy’

THOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.

2 dagen geleden
Waterschap onderzoekt intrek van vis naar Zeeuwse binnenwateren

THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.

3 dagen geleden