
Geen nieuwe maatregelen, premier doet oproep om vol te houden
NEDERLAND - Tijdens de persconferentie van premier Rutte en minister Hugo de Jonge zijn vanavond geen nieuwe maatregelen aangekondigd. De boodschap van de premier bleef voor nu: 'Hou vol'. Volgende week wordt er meer bekend gemaakt over de toekomst van de huidige maatregelen. Mogelijk worden er vanaf 28 april versoepelingen doorgevoerd.
De snelheid waarmee het virus zich verspreid is afgenomen. Dat is het goede nieuws dat Mark Rutte vanavond bevestigde. Maar, tegelijkertijd is de druk op de zorg enorm. Er liggen namelijk nog steeds meer mensen op de intensive care dan dat Nederland voor het virus überhaupt aan capaciteit had. En bovendien is het cruciaal dat de huidige maatregelen goed nageleefd blijven worden. Want wanneer mensen de huidige regels niet meer goed naleven, grijpt het virus waarschijnlijk weer snel om zich heen. Zijn boodschap vanavond was dan ook: Hou vol. Want hoe beter we ons nu aan de maatregelen houden, des te groter is de kans dat het kabinet de regels binnenkort kan versoepelen.
Versoepeling
Volgende week dinsdag staat er opnieuw een persconferentie gepland. Dan zal bekend worden over de huidige maatregelen worden verlengd, of dat er mogelijk versoepelingen worden doorgevoerd. Ook moet er dan meer duidelijkheid zijn over de app waarmee het virus beter in kaart kan worden gebracht.
De keuze over het wel of niet versoepelen van maatregelen hangt af van drie ankerpunten, legde Rutte vanavond uit. Namelijk: 1. Kan de zorg het aan? 2. Ouderen moeten beschermd worden. 3. Het inzicht in de verspreiding van het virus.
Rutte benadrukte bovendien meerdere keren dat als er versoepelingen worden doorgevoerd worden, dit altijd stapsgewijs zal zijn. Mensen moeten zich dus voorbereiden op een 'nieuw normaal' en bedrijven en instellingen moeten nu al nadenken over hoe ze kunnen functioneren in een 1,5e meter maatschappij. Ook benadrukte Rutte dat het mogelijk blijft dat wanneer versoepelingen worden doorgevoerd, deze later altijd weer kunnen worden ingetrokken als het virus toch weer te hard om zich heen grijpt.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
21 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenTHOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.
1 dag geledenTHOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Speeltuinvereniging Vrij en Blij opent op zaterdag 13 september in Sint-Annaland haar poorten voor een dag vol plezier. Van 10.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom aan de Schoolstraat 17 om te klimmen, draaien en genieten van lekkernijen.
3 dagen geleden