Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen nader onderzoek naar gang van zaken Scherpenzeel

Geen nader onderzoek naar gang van zaken Scherpenzeel

ARNHEM (ANP) - Er komt geen Statenonderzoek naar de gang van zaken rondom de door de provincie gewenste herindeling van Scherpenzeel en het ontslag van waarnemend burgemeester Eppie Klein van die gemeente. Vijf partijen wilden zo'n onderzoek, omdat het onduidelijk blijft wat er precies is gebeurd, gezegd en gemaild, maar een meerderheid van de Provinciale Staten vond zo'n "provinciale parlementaire enquête" niet nodig.

Gelderland gaat wel samen met andere provincies praten met demissionair minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken over haar besluit om de fusie van Scherpenzeel met Barneveld van tafel te vegen. De Staten hadden daar na vele jaren toe besloten, omdat Scherpenzeel te klein zou zijn om zelfstandig te blijven. De gemeente verzette zich daartegen en wilde ook niet meewerken aan andere plannen om de bestuurskracht te versterken. Maar Ollongren besloot donderdag tot grote vreugde van de gemeente dat gedwongen herindeling niet aan de orde is.

Ollongren kreeg dinsdagavond in de Gelderse Staten veel kritiek op dat besluit. Haar motivering zou onduidelijk zijn en haar vertrouwen dat Scherpenzeel het zelfstandig gaat redden zou op niets gebaseerd zijn. Door het Gelderse besluit te negeren heeft de minister van de provincies een "tandeloze tijger" gemaakt, vond de VVD. Gelderland wil nu van Ollongren weten welke middelen provincies nog hebben om in het uiterste geval een herindeling af te dwingen. "Nu dit is gebeurd zullen provincies nog terughoudender worden om met een herindeling te beginnen", aldus de Staten.

Enkele fracties noemden het ontslag van waarnemend burgemeester Eppie Klein een persoonlijk drama en probeerden dat besluit van commissaris van de Koning John Berends terug te laten draaien. Maar Berends maakte meteen duidelijk dat dat zeker niet gaat gebeuren en dat hij daarvoor alleen verantwoording aan de minister hoeft af te leggen. Scherpenzeel krijgt begin november weer een waarnemend burgemeester en in 2022 een door de Kroon benoemde nieuwe burgemeester.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

1 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

3 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

5 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

6 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

7 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

8 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

11 uur geleden