Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen kans op datalek bij gemeente Tholen

Geen kans op datalek bij gemeente Tholen

THOLEN - 'De ketting is zo sterk als de zwakste schakel.' Dat stelt gemeentesecretaris Simon Nieuwkoop als het gaat om het beveiligen van persoonsgegevens. De gemeente Tholen heeft veel te maken met persoonsgegevens van inwoners en het is taak van de gemeente om er zorg voor te dragen dat deze gegevens niet zomaar op straat komen te liggen.

Het college van burgemeester en wethouders heeft afgelopen week de ENSIA-verklaring van 2018 én de zelfevaluatie BRP en Waardedocumenten besproken. ENSIA staat voor Eenduidige Normatiek Single Information Audit. "Daarmee kunnen wij als gemeente monitoren of we onze processen goed uitvoeren", legt wethouder Peter Hoek uit. Deze audit heeft in 2018 plaatsgevonden en volgens het college voldeed de gemeente Tholen op 31 december 2018 aan de normen die gesteld worden voor het beveiligen van gegevens van DigiD en Suwinet. "Zo'n audit kan input opleveren voor mogelijk verbeteringen, maar op dit moment voldoen we aan de eisen." De rapportage wordt nog voorgelegd aan de gemeenteraad, zodat ook zij inzicht krijgen in wat de gemeente doet om informatie te beveiligen. "Eventueel kan de gemeenteraad nog hogere kwaliteitseisen stellen op basis van deze input."

Daarnaast heeft de gemeente Tholen ook zelf geëvalueerd of de Basis Registratie Personen en Waardedocumenten goed beveiligd worden. "Ook hierbij hebben we bekeken of we goed onder de lat staan. De bevindingen zijn zeer positief." Wel is er een actielijst samengesteld om de geconstateerde aanbevelingen uit te voeren. "Er gebeurt nou eenmaal heel veel op het gebied van informatieveiligheid."

Meer uit Tholen

Brand in bijgebouw aan Zuiddijk in Sint Philipsland snel geblust

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.

2 uur geleden
Thoolse Ondernemersavond in het gemeentehuis over toekomstbestendig ondernemen

THOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.

5 uur geleden
Contacta wil Zeeuwen dichter bij elkaar brengen: ‘Kijk ook eens naast je’

THOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.

8 uur geleden
Thools Mannen Ensemble sluit zomerconcerten van dit seizoen af

THOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.

1 dag geleden
Steunactie opgezet voor The Saloon in Tholen na tweede vernieling in korte tijd

THOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.

1 dag geleden
Tweede kinderboek van Smerdiekenaar Dolores Bijl krijgt bijzondere overhandiging

SINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.

1 dag geleden
Storm Austen is onderweg: ‘Zware windstoten en overvloedige regenval’

ZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.

1 dag geleden