Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen kans op datalek bij gemeente Tholen

Geen kans op datalek bij gemeente Tholen

THOLEN - 'De ketting is zo sterk als de zwakste schakel.' Dat stelt gemeentesecretaris Simon Nieuwkoop als het gaat om het beveiligen van persoonsgegevens. De gemeente Tholen heeft veel te maken met persoonsgegevens van inwoners en het is taak van de gemeente om er zorg voor te dragen dat deze gegevens niet zomaar op straat komen te liggen.

Het college van burgemeester en wethouders heeft afgelopen week de ENSIA-verklaring van 2018 én de zelfevaluatie BRP en Waardedocumenten besproken. ENSIA staat voor Eenduidige Normatiek Single Information Audit. "Daarmee kunnen wij als gemeente monitoren of we onze processen goed uitvoeren", legt wethouder Peter Hoek uit. Deze audit heeft in 2018 plaatsgevonden en volgens het college voldeed de gemeente Tholen op 31 december 2018 aan de normen die gesteld worden voor het beveiligen van gegevens van DigiD en Suwinet. "Zo'n audit kan input opleveren voor mogelijk verbeteringen, maar op dit moment voldoen we aan de eisen." De rapportage wordt nog voorgelegd aan de gemeenteraad, zodat ook zij inzicht krijgen in wat de gemeente doet om informatie te beveiligen. "Eventueel kan de gemeenteraad nog hogere kwaliteitseisen stellen op basis van deze input."

Daarnaast heeft de gemeente Tholen ook zelf geëvalueerd of de Basis Registratie Personen en Waardedocumenten goed beveiligd worden. "Ook hierbij hebben we bekeken of we goed onder de lat staan. De bevindingen zijn zeer positief." Wel is er een actielijst samengesteld om de geconstateerde aanbevelingen uit te voeren. "Er gebeurt nou eenmaal heel veel op het gebied van informatieveiligheid."

Meer uit Tholen

Onttrekkingsverbod voor boeren in Zeeland, maar niet op Tholen en Sint Philipsland

THOLEN - Waterschap Scheldestromen voert vanaf vandaag een verbod in op het gebruik van water uit sloten, kreken en andere waterlopen in vrijwel heel Zeeland. Dit verbod moet voorkomen dat de waterstanden door de aanhoudende droogte verder dalen en de natuur schade oploopt. Het verbod geldt niet voor Tholen en Sint Philipsland.

18 uur geleden
Open Atelierroute Tholen opent dit weekend opnieuw deuren van ateliers

THOLEN - Na twee succesvolle dagen kunnen kunstliefhebbers op zaterdag 1 augustus opnieuw kennismaken met kunstenaars uit de gemeente Tholen. Tijdens de Open Atelierroute Tholen openen verschillende kunstenaars tussen 11.00 en 16.30 uur hun ateliers en laten zij bezoekers zien hoe hun werk ontstaat.

22 uur geleden
Zeeuwse inbreker (28) kreeg 21 jaar cel in Italië voor dodelijke brand [RECHTSPRAAK]

THOLEN - Een 28-jarige man uit Middelburg heeft vorige week in hoger beroep een lagere straf gekregen voor meerdere woninginbraken in Zeeland, waaronder in Tholen. Het gerechtshof heeft zijn celstraf verlaagd naar de tijd die hij in Nederland al heeft vastgezeten. De reden daarvoor is dat de man in Italië is veroordeeld tot 21 jaar cel voor een dodelijke brand in Milaan in september 2024. Daarbij kwamen drie mensen om het leven.

1 dag geleden
Ciska Mertens laat de barokluit herleven tijdens stadhuisconcert in Tholen

THOLEN - Luitiste Ciska Mertens geeft zaterdag 1 augustus om 15.30 uur een recital op de barokluit in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten besteedt zij in de Vierschaar aandacht aan een repertoire uit de 18e eeuw.

1 dag geleden
Vier dagen kermisplezier in Sint-Maartensdijk: Dit kun je verwachten

SINT-MAARTENSDIJK - Kermisliefhebbers kunnen vanaf deze woensdag weer terecht in Sint-Maartensdijk. Op de Haven is vier dagen lang van alles te beleven met verschillende attracties en kramen.

2 dagen geleden
Nieuwe mobiele toiletten duiken op bij duikplekken en strandjes op Tholen

THOLEN - Wie deze zomer een bezoek brengt aan een strandje of duikplek op Tholen, kan op negen plekken gebruikmaken van nieuwe mobiele toiletten. De toiletten hebben een opvallend uiterlijk en via een QR-code kunnen bezoekers meer ontdekken over de omgeving.

2 dagen geleden
Meer dan sport alleen: Athletes in Action brengt jongeren samen in Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Nu de zomervakantie officieel is aangebroken, is het voor veel jongeren de vraag wat ze met al die extra vrije tijd moeten. Waar de een geen moeite heeft om zichzelf te vermaken, missen anderen de structuur en vrienden van school. Al meer dan 25 jaar is Athletes in Action (AiA) in de eerste week van de zomervakantie een betekenisvolle invulling van al die extra vrije tijd. Naast sport- en spel biedt het project jongeren de ruimte om met elkaar het gesprek aan te gaan over het christelijk geloof. Met op de afsluitende dag een kleine honderd jongeren op de Oesterputten mag de organisatie terugkijken op wederom een geslaagde editie.

3 dagen geleden