Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen kans op datalek bij gemeente Tholen

Geen kans op datalek bij gemeente Tholen

THOLEN - 'De ketting is zo sterk als de zwakste schakel.' Dat stelt gemeentesecretaris Simon Nieuwkoop als het gaat om het beveiligen van persoonsgegevens. De gemeente Tholen heeft veel te maken met persoonsgegevens van inwoners en het is taak van de gemeente om er zorg voor te dragen dat deze gegevens niet zomaar op straat komen te liggen.

Het college van burgemeester en wethouders heeft afgelopen week de ENSIA-verklaring van 2018 én de zelfevaluatie BRP en Waardedocumenten besproken. ENSIA staat voor Eenduidige Normatiek Single Information Audit. "Daarmee kunnen wij als gemeente monitoren of we onze processen goed uitvoeren", legt wethouder Peter Hoek uit. Deze audit heeft in 2018 plaatsgevonden en volgens het college voldeed de gemeente Tholen op 31 december 2018 aan de normen die gesteld worden voor het beveiligen van gegevens van DigiD en Suwinet. "Zo'n audit kan input opleveren voor mogelijk verbeteringen, maar op dit moment voldoen we aan de eisen." De rapportage wordt nog voorgelegd aan de gemeenteraad, zodat ook zij inzicht krijgen in wat de gemeente doet om informatie te beveiligen. "Eventueel kan de gemeenteraad nog hogere kwaliteitseisen stellen op basis van deze input."

Daarnaast heeft de gemeente Tholen ook zelf geëvalueerd of de Basis Registratie Personen en Waardedocumenten goed beveiligd worden. "Ook hierbij hebben we bekeken of we goed onder de lat staan. De bevindingen zijn zeer positief." Wel is er een actielijst samengesteld om de geconstateerde aanbevelingen uit te voeren. "Er gebeurt nou eenmaal heel veel op het gebied van informatieveiligheid."

Meer uit Tholen

Car Tuning Zeeland houdt tweede automeeting van het jaar op Oesterdam

THOLEN- Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 20 juni de tweede automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.

1 uur geleden
Kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars komen samen tijdens Kruytenburg FaiR

POORTVLIET - Op Landschapscamping Kruytenburg aan de Kruytenburgseweg wordt zaterdag 20 juni de 15de editie van de Kruytenburg FaiR georganiseerd. De FaiR is een open 'podium' en verkoopplek voor kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars. Het evenement is van 10:30 tot 17:00 uur gratis toegankelijk.

20 uur geleden
Grote zoekactie naar twee mogelijke drenkelingen in de Krabbenkreek gestaakt

SINT-ANNALAND - Op de Oosterschelde is woensdagavond zo'n anderhalf uur gezocht naar twee drenkelingen. De zoekactie leverde uiteindelijk niets op en werd gestaakt. Dat meldt HVZeeland.

1 dag geleden
Onafscheidelijk van zijn camera leverde Rien Burgers (77) een lintje op: ‘Schitterend’

THOLEN - Al jarenlang legt hij het dagelijks leven op Tholen vast op beeld. Maar op 24 april stond Rien Burgers even niet achter de camera, maar voor de lens. Tijdens de lintjesregen werd de 77-jarige Tholenaar benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

1 dag geleden
Goudwaard en Van der Kooij openen nieuwe reeks Stadhuisconcerten Tholen

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten, die het initiatief nam om het monumentale 15e eeuwse Oude Stadhuis te ontsluiten en te cultiveren als concertlocatie, start op 20 juni met de nieuwe reeks Stadhuisconcerten.

2 dagen geleden
Mogelijke hittegolf op komst in Zeeland: Temperaturen lopen deze week flink op

THOLEN - De komende dagen loopt de temperatuur in Nederland stap voor stap op. Richting het weekend wordt het op grote schaal tropisch warm. Er is zelfs kans op een hittegolf in Zeeland. Vrijdag springt eruit, met in bijna het hele land 30 graden of meer. Daarbij wordt het niet alleen heet, maar ook benauwd.

2 dagen geleden
Banen trekken voor goede doelen tijdens Zwem4daagse in Tholen en Smerdiek

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - In de week van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni vindt in de gemeentelijke zwembaden opnieuw de Zwem4daagse plaats. Deelnemers kiezen vier momenten in de week waarop ze banen komen zwemmen. Daarmee halen ze geld op voor het goede doel.

3 dagen geleden