Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen harde afspraken over verlaging olieproductie op G20-overleg

Geen harde afspraken over verlaging olieproductie op G20-overleg

DUBAI (ANP) - De energieministers van de twintig grootste economieën hebben geen nadere afspraken gemaakt over het beperken van de olieproductie. In de slotverklaring na afloop van een videoconferentie vrijdag staat alleen dat de landen bereid zijn maatregelen te treffen "om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen".

De slotverklaring werd pas uren nadat het overleg was afgelopen naar buiten gebracht. Dat kwam omdat Saudi-Arabië en andere OPEC-landen overhoop liggen met Mexico, zegt een bron binnen OPEC+, zoals het oliekartel met zijn bondgenoten wordt genoemd.

De OPEC en Rusland kwamen donderdag overeen de dagelijkse productie tijdelijk met 10 miljoen vaten te verlagen om zo de olieprijzen op te krikken. Ook van Mexico werd gevraagd in de productie te snijden, maar dat land weigerde. Na overleg met de Verenigde Staten zegde Mexico eerder op vrijdag alsnog toe de productie te verlagen, maar minder dan was gevraagd. De VS zouden ter compensatie een groter deel voor hun rekening nemen.

Maar dat voorstel blijkt onvoldoende voor een definitief akkoord. Volgens ingewijden kwam Saudi-Arabië vrijdag opnieuw in aanvaring met Mexico tijdens het G20-overleg.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

1 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

3 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

4 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

4 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

4 uur geleden