Geen Halve Marathon Tholen: ‘We vinden het niet gepast om nu bij sponsoren aan te kloppen’
THOLEN - Hoewel Colin Harmsen - Van der Vliet niets liever zou doen dan in september het startschot geven voor de Halve Marathon Tholen, moest hij toch besluiten dat het evenement ondanks de verwachte versoepelingen door te schuiven naar 2022. Niet alleen vanwege de onzekerheid wat over drie maanden wel en niet kan. “We vinden het niet gepast om nu bij sponsoren aan te kloppen. Bij sommigen staat het water aan de lippen.”
“De voorbereiding van het evenement begint ongeveer één jaar van te voren”, zo legt Colin uit. “Dat is een behoorlijke tijd, maar dat heb je echt nodig als je een dergelijk evenement goed en veilig wilt organiseren. Veiligheid voor het publiek en de deelnemers staat voor ons voorop. De organisatie is zonder eventuele maatregelen al een flinke kluif. Zelfs als alles weer kan, zonder enige beperking, dan gaan we het niet in een paar maanden redden. Daarnaast moet je niet vergeten dat wij afhankelijk zijn van onze sponsoren. We weten allemaal dat de lokale bedrijven te lijden hebben onder de coronacrisis dus daarom vinden we het nu niet gepast om bij hen aan te kloppen. Hopelijk staan we er volgend jaar op alle fronten een stuk beter voor, met een stuk minder (financiële) onzekerheden.” Voor Colin was het opzetten van een alternatief niet wenselijk. “Er zijn organisaties die werken met een app voor de deelnemers, zodat je kan zien dat ze gelopen hebben en hoe lang ze erover hebben gedaan. Maar onze voorkeur gaat echt uit naar het originele evenement. Met publiek en met alle deelnemers aan de start. Op naar 2022!” [n]
Colin Harmsen-Van der Vliet,
organisatie Halve Marathon van Tholen
Meer uit Tholen
ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.
2 uur geledenTHOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
19 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
22 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."
1 dag geledenTHOLEN - Basisschoolkinderen in de gemeente Tholen kunnen vanaf volgende week weer kennismaken met allerlei sporten, activiteiten en hobby's. Het vertrouwde boekje Jij op Tholen is namelijk terug, maar heeft dit jaar een nieuwe naam en een frisse uitstraling: Sjors Sportief & Creatief.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is deze week twee nachten afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden. Rijkswaterstaat sluit zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen af. De afsluiting geldt van woensdag 23 op donderdag 24 september en van donderdag 24 op vrijdag 25 september, telkens van 22.00 tot 05.00 uur.
2 dagen geleden