Geen gedwongen ontslag 700 cabinemedewerkers KLM
AMSTELVEEN (ANP) - Er komt geen gedwongen ontslag van zevenhonderd cabinemedewerkers van luchtvaartmaatschappij KLM. Vakbond FNV Cabine en KLM zijn druk in de weer geweest om (conform sociaal plan) zoveel mogelijk gedwongen ontslagen te voorkomen middels bijvoorbeeld een vrijwillige vertrekregeling en detachering binnen KLM, laat de vakbond weten.
"Dankzij die inzet en flexibiliteit hebben we tot op heden gedwongen ontslagen weten te voorkomen. Nu krijgen we het laatste zetje, dankzij de verbeterde vooruitzichten in de luchtvaart is KLM in staat om de adviesaanvraag in te trekken. Hiermee wordt het ontslag van 500 fte (700 koppen) cabinemedewerkers definitief afgewend. Voor FNV Cabine betekent dit dat we licht aan het einde van de tunnel zien en dat we voorzichtig aan herstel durven denken", schrijft de vakbond in een verklaring. Bij een eerdere reorganisatie bij KLM ging het volgens de bond om ongeveer 1200 cabinewerkers.
KLM spreekt van goed nieuws. "Vandaag hebben we aan de bonden en ondernemingsraad laten weten dat de huidige adviesaanvraag voor cabine ingetrokken wordt. Samen met de bonden is het gelukt om gedwongen ontslagen te vermijden. We zien de eerste tekenen van herstel en dat geeft hoop voor de toekomst van ons bedrijf. Mede dankzij de collega’s die met de vrijwillige vertrekregeling zijn gegaan en de collega’s die zijn (en nog worden) gedetacheerd bij Transavia en KLM Cityhopper, durven we dit besluit te nemen", schrijft KLM in een verklaring aan het personeel.
Wisselende marktomstandigheden
De maatschappij meldt verder dat de vaccinatieprogramma’s langzamerhand hun vruchten beginnen af te werpen en landen hun reisrestricties versoepelen of intrekken. "In Nederland en Europa lijken we hiermee een kantelpunt bereikt te hebben en zien we de boekingen gelukkig weer wat oplopen. Tegelijkertijd is de Covid-19 situatie nog steeds precair en blijven de ontwikkelingen in de wereld hoogst onzeker. We zijn er dus nog niet, er ligt nog een moeilijke weg voor KLM. We moeten ons blijvend aanpassen aan de wisselende marktomstandigheden. De vraag van passagiers is onvoorspelbaar en al helemaal op welke bestemmingen en op welk moment deze gaat toenemen."
"We zullen ons dus continu moeten aanpassen aan de steeds wisselende marktomstandigheden. Dat blijft vragen om ruimte en flexibiliteit van onze collega’s om snel in te kunnen spelen op de situatie. Daarom gaan wij met de cabinevakbonden op korte termijn afspraken maken hoe we er samen voor kunnen zorgen dat we deze ruimte en flexibiliteit creëren", aldus KLM.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
11 uur geleden