Geen finale in Montreal voor schoonspringster Jansen
MONTREAL (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen heeft zich bij de World Series in Montreal niet kunnen plaatsen voor de finale op de 3-meterplank. De 25-jarige Limburgse, Europees kampioene op dit onderdeel, eindigde in de halve finales op de negende plaats met een puntentotaal van 257,25. De top 6 ging door naar de finale. Daarin was de Canadese Jennifer Abel voor eigen publiek met afstand de sterkste, met 363,00 punten.
Jansen eindigde vrijdag met Celine van Duijn als zesde en laatste bij het synchroonspringen vanaf de 3-meterplank. Beide schoonspringsters hebben zich individueel al geplaatst voor de Olympische Spelen van Tokio; Jansen op de 3-meterplank en Van Duijn op de toren (10 meter). Ze hopen zich ook als synchroonduo nog te plaatsen voor de Spelen.
De schoonspringsters zouden vanuit Montreal doorvliegen naar Peking voor de tweede wedstrijd uit de World Series, maar dat evenement in de Chinese hoofdstad is geschrapt vanwege het coronavirus. Later deze maand staan nog wedstrijden in Kazan en Londen op het programma.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
22 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
22 uur geleden