Geen drones bij opsporen hennepkwekerijen
THOLEN - Er worden in de nabije toekomst geen drones ingezet om hennepkwekerijen en drugslabs op te sporen. Dat heeft burgemeester Ger van de Velde - de Wilde laten weten op vragen van Vincent Bosch (PVV). De fractievoorzitter van de lokale PVV-fractie stelden eerder dit jaar vragen over de drugsaanpak in de gemeente Tholen.
Vincent Bosch opperde daarbij onder andere om aan te dringen bij de politie op het gebruik van drones om hennepkwekerijen en drugslabs op te sporen. " Ik heb de inzet van drones eerder al een keer aangekaart bij de politie. Echter, er is nog geen beleid bij de politie op de inzet van drones. Landelijk draait er wel een pilot met drones die ingezet worden bij grotere verkeersongevallen. Maar drones kunnen dus vanwege het ontbreken van wetgeving en beleid nog niet ingezet worden bij de opsporing van kwekerijen en drugslabs", laat de burgemeester nu weten.
Verplaatsing
Dat betekent niet dat er niets gedaan wordt om hennepkwekerijen, drugslabs en de daar bijhorende drugsoverlast tegen te gaan. Zo hebben alle gemeenten van het basisteam Bergen op Zoom het Damoclesbeleid vastgesteld. Dit houdt in dat een pand of woning voor een bepaalde tijd afgesloten mag worden, zodra hier drugs in aangetroffen worden. Doordat alle gemeenten dit principe hanteren, wordt verplaatsing van drugshandel zo veel mogelijk voorkomen en duidelijkheid gecreëerd voor overtreders, handhavingspartners en overige betrokkenen. "Door een wetswijziging kan ik sinds 1 januari 2019 ook over gaan tot sluiting of een waarschuwing bij geconstateerde voorbereidingshandelingen, zonder dat er daadwerkelijk drugs zijn aangetroffen.
Controle politiehond
Vincent Bosch vroeg de burgemeester niet alleen om drones. Hij wilde ook weten of het mogelijk is om preventieve acties te organiseren. Zo wil hij dat de politie bijvoorbeeld met drugshonden post bij alle toegangswegen tot de gemeente en daarbij alle voorbijkomende voertuigen doorzoekt op verboden middelen. "De inzet van drugshonden is volgens de politie ineffectief bij dit soort voorgestelde controles", laat de burgemeester nu weten. "De politie voert wel diverse preventieve acties uit, onder andere in samenwerking met de landelijke eenheid, gericht op bijvoorbeeld de bestelbusjes welke binnen de gemeente rondrijden. Daarnaast wordt door de politie intensiever samengewerkt met de (groene) buitengewone opsporingsambtenaren (BOA's). Als voorbeeld noem ik de 'groen dag', waarbij jachtopzieners/boswachter en andere handhavers samen met politie optrekken." Naast de reeds genoemde hennepruimdagen organiseert de gemeente daarnaast ook een aantal keer per jaar integrale controles.
Drugsdumpingen
Tevens vroeg Bosch aandacht voor de toenemende drugsdumpingen in de gemeente Tholen. Daarbij wilde hij van de burgemeester weten of zij bereid is om in het buitengebied in het algemeen en bij de recente dumpplaatsen specifiek, camera's te plaatsen om de pakkans te vergroten en de dumpers daarmee te ontmoedigen nog te dumpen? De gemeente is echter niet van plan om camera's te plaatsen. Wel wordt er op dit moment, samen met de gemeenten van de Brabantse Wal en andere partners zoals Staatsbosbeheer, gewerkt aan een plan van aanpak rondom drugsdumpingen. "Op dit moment zijn we bezig met het naast elkaar leggen van alle data", legt de burgemeester uit. "Wat wordt er gedumpt? Zijn dat dezelfde soort vaten? Wat is de inhoud van die vaten? Dat soort zaken zijn we eerst aan het uitzoeken. Daarna kunnen we pas een echt plan van aanpak maken om te bekijken hoe we deze problematiek aan kunnen pakken."
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND- Twee personen zijn vrijdagavond op de Oosterschelde in de problemen gekomen. Zij konden met het vlot waarop zij zaten niet meer zelfstandig de oever bereiken. De brandweer van Stavenisse kwam met reddingsboot Scaldis ter plaatse om het duo veilig naar de kant te brengen.
19 uur geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen begint half augustus met het jaarlijkse onderhoud aan sloten en waterlopen in Zeeland. Op Tholen betekent dat niet alleen maaien van sloten, maar ook baggerwerkzaamheden in Sint-Maartensdijk. Vorig jaar werd de westkant van Sint-Annaland gebaggerd. In 2027 zijn het gebied rond Anna Jacobapolder en de oostkant van Sint-Annaland aan de beurt.
20 uur geledenSTAVENISSE - Een automobilist is afgelopen nacht van de weg geraakt na een eenzijdig ongeval in de polder bij Stavenisse. De auto kwam tot stilstand in een naastgelegen akker. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt bij het ongeluk.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - De Vossemeersebrug is vanaf september zes weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt in die periode de voegovergangen en brengt nieuw asfalt aan op de brug. Het verkeer moet rekening houden met een omleiding.
1 dag geledenTHOLEN - De papieren edities van de Bode en BredaVandaag verschijnen deze zomer twee weken niet, maar lezers hoeven niets te missen. Speciaal voor de vakantieperiode is een extra dikke digitale zomerkrant samengesteld.
2 dagen geledenFNV heeft een grootschalige staking binnen de OV-sector aangekondigd. Op woensdag 9 september leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer. "Met deze gezamenlijke staking geven we een krachtig signaal af: stop de afbraak van onze sociale zekerheid", aldus FNV.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - De kermis in Sint-Maartensdijk draait al volop, maar zaterdag strijkt ook de jaarlijkse braderie neer in het dorp. Met tientallen kraampjes rondom de Markt is er genoeg te beleven voor bezoekers.
2 dagen geleden