Geen drones bij opsporen hennepkwekerijen
THOLEN - Er worden in de nabije toekomst geen drones ingezet om hennepkwekerijen en drugslabs op te sporen. Dat heeft burgemeester Ger van de Velde - de Wilde laten weten op vragen van Vincent Bosch (PVV). De fractievoorzitter van de lokale PVV-fractie stelden eerder dit jaar vragen over de drugsaanpak in de gemeente Tholen.
Vincent Bosch opperde daarbij onder andere om aan te dringen bij de politie op het gebruik van drones om hennepkwekerijen en drugslabs op te sporen. " Ik heb de inzet van drones eerder al een keer aangekaart bij de politie. Echter, er is nog geen beleid bij de politie op de inzet van drones. Landelijk draait er wel een pilot met drones die ingezet worden bij grotere verkeersongevallen. Maar drones kunnen dus vanwege het ontbreken van wetgeving en beleid nog niet ingezet worden bij de opsporing van kwekerijen en drugslabs", laat de burgemeester nu weten.
Verplaatsing
Dat betekent niet dat er niets gedaan wordt om hennepkwekerijen, drugslabs en de daar bijhorende drugsoverlast tegen te gaan. Zo hebben alle gemeenten van het basisteam Bergen op Zoom het Damoclesbeleid vastgesteld. Dit houdt in dat een pand of woning voor een bepaalde tijd afgesloten mag worden, zodra hier drugs in aangetroffen worden. Doordat alle gemeenten dit principe hanteren, wordt verplaatsing van drugshandel zo veel mogelijk voorkomen en duidelijkheid gecreëerd voor overtreders, handhavingspartners en overige betrokkenen. "Door een wetswijziging kan ik sinds 1 januari 2019 ook over gaan tot sluiting of een waarschuwing bij geconstateerde voorbereidingshandelingen, zonder dat er daadwerkelijk drugs zijn aangetroffen.
Controle politiehond
Vincent Bosch vroeg de burgemeester niet alleen om drones. Hij wilde ook weten of het mogelijk is om preventieve acties te organiseren. Zo wil hij dat de politie bijvoorbeeld met drugshonden post bij alle toegangswegen tot de gemeente en daarbij alle voorbijkomende voertuigen doorzoekt op verboden middelen. "De inzet van drugshonden is volgens de politie ineffectief bij dit soort voorgestelde controles", laat de burgemeester nu weten. "De politie voert wel diverse preventieve acties uit, onder andere in samenwerking met de landelijke eenheid, gericht op bijvoorbeeld de bestelbusjes welke binnen de gemeente rondrijden. Daarnaast wordt door de politie intensiever samengewerkt met de (groene) buitengewone opsporingsambtenaren (BOA's). Als voorbeeld noem ik de 'groen dag', waarbij jachtopzieners/boswachter en andere handhavers samen met politie optrekken." Naast de reeds genoemde hennepruimdagen organiseert de gemeente daarnaast ook een aantal keer per jaar integrale controles.
Drugsdumpingen
Tevens vroeg Bosch aandacht voor de toenemende drugsdumpingen in de gemeente Tholen. Daarbij wilde hij van de burgemeester weten of zij bereid is om in het buitengebied in het algemeen en bij de recente dumpplaatsen specifiek, camera's te plaatsen om de pakkans te vergroten en de dumpers daarmee te ontmoedigen nog te dumpen? De gemeente is echter niet van plan om camera's te plaatsen. Wel wordt er op dit moment, samen met de gemeenten van de Brabantse Wal en andere partners zoals Staatsbosbeheer, gewerkt aan een plan van aanpak rondom drugsdumpingen. "Op dit moment zijn we bezig met het naast elkaar leggen van alle data", legt de burgemeester uit. "Wat wordt er gedumpt? Zijn dat dezelfde soort vaten? Wat is de inhoud van die vaten? Dat soort zaken zijn we eerst aan het uitzoeken. Daarna kunnen we pas een echt plan van aanpak maken om te bekijken hoe we deze problematiek aan kunnen pakken."
Meer uit Tholen
THOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.
1 uur geledenSINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft afgelopen donderdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een herinneringsbordje ontvangen van de gemeente Tholen. Dit gebeurde ter ere van de nominatie voor het Appeltje van Oranje in 2025. Daarnaast werd de verlenging van het contract voor het Dorpsloket ondertekend.
4 uur geledenPOORTVLIET - Op de eerste schooldag van 2026 is op obs De Eevliet in Poortvliet een bijzonder moment gevierd. Niet alleen de start van een nieuw schooljaar, maar ook het begin van een nieuw hoofdstuk voor de school.
7 uur geledenTHOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.
2 dagen geledenWEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.
2 dagen geledenTHOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
3 dagen geleden